Survarium upada, Stalker 2 RIP... I co dalej ?

Tutaj możesz dyskutować na temat gry, a także podzielić się z nami swoją opinią i przedstawić pomysły na temat projektu.

21 października 2015, 20:03

Nie ma co ukrywać - Survarium powoli aczkolwiek nieubłaganie chyli się ku upadkowi. Granie nie sprawia już frajdy, ludzi do gry jak na lekarstwo (i jest ich coraz mniej !), do tego zniszczenie klimatu gry poprzez dodanie nowego badziewnego renderingu oraz NATO-wskich giwer i innych bzdet. Po upadku projektu S.T.A.L.K.E.R 2, Survarium wydawało się naprawdę godnym spadkobiercą spuścizny najbardziej klimatycznej gry ever (I chyba wszyscy się tu ze mną zgodzą). Te 3 lata przez które obserwowałem i grałem w Survarium były pełne nadziei że z tej gry naprawdę coś będzie - Tryb Freeplay, Tryb Sztormu, Walka o terytoria... Teraz utraciłem już wszelkie nadzieje że ta gra wyjdzie na prostą. Nigdy nie uważałem że Survarium to nowy Stalker, nie dorasta mu nawet do pięt ale mogło być z tego coś fajnego. A najgorsze jest to że nie ma innego ambitnego projektu w moim ukochanym klimacie Stalkera. A te rosyjskie early-accessy na Unity i innych, to syf który wygląda dobrze tylko po okładce (Stalker - Online trochę się ponad to wybija, ale mnie nie wciągnął). Szkoda mi Survarium naprawdę, ale zawyżone ambicje twórców zniszczyły tę grę. A wy co o tym myślicie ?
Dzięki za przeczytanie :)
NuclearMessiah

22 października 2015, 09:02

Mnie tam granie w Survarium wciąż sprawia przyjemność, o ile serwery i mój internet nie lagują. Lubię spotykać w meczach znajomych.
Co nie znaczy, że dla Fallouta 4 nie mogę zrobic przerwy :)

ixtern

02 listopada 2015, 15:14

Fakt, dla mnie gra też się kończy :((( Gra się strasznie ciężko bo zostali sami twardziele i oszuści, z którymi nie da się normalnie grać. Jak miałem 2 poziom i wszyscy mnie bili to tłumaczyłem sobie, że kiedyś i ja będę miał 10 i wtedy ja będę lał wszystkich tak jak teraz oni mnie. Tak jednak nie jest. Gra nie rekompensuje umiejętności mocniejszym pancerzem albo bronią. Jak jesteś kozak to i z 4 poz zabijesz każdego, a jak średniakiem to i 10 tier ci nie pomoże (pomijam "słaby", bo to w ogóle się grać z nikim nie da). No wg mnie nie powinno tak być bo efekt jest taki, że większość się zniechęca i przestaje grać. Nie można se już na luzie popykać, niestety ... Po 2 meczach wyłączam grę ... Nie ma już nawet www po polsku :( czyżby cięcia. Zainstalowałem tą grę bo jestem fanem Stalkera i liczyłem na otwarty świat, anomalie i mutanty, ale to chyba się nie stanie, szkoda. Żadne ligi czy drobne poprawki nie wrócą klimatu sprzed pół roku (0.25). No cóż, tak dobrze się zapowiadało i zdechło :( W diablo 3 grałem ponad 2 lata, tu starczyło mi cierpliwości na kilka miesięcy. Pozdrawiam wszystkich znajomych i fanó Stalkera, do zobaczenia w Zonie!!!!!
mati783

02 listopada 2015, 19:50

Nie wróżyłem tej gównianej produkcji przyszłości od samego początku i się nie zawiodłem :)) Też już ze znajomymi odpuściliśmy granie po ostatniej aktualizacji, nic nowego nie chciało im się zrobić do rozgrywki sezonowej, zero nowych broni, pancerzy :D A do tego dojebali Halloweenowym eventem mega żałosnym.
Polish Hunter

02 listopada 2015, 20:17

Pewnie, że to gówno upada. Jak ma nie upaść, skoro ta banda kretynów najzwyczajniej na świecie nie potrafi stworzyć nic ponad jeden tryb na kilku mapach, a następnie robić ciągłe update'y z rebalansem statystyk oraz przerabianiem menu. Byłem jakiś czas moderatorem i przyglądałem się jak wygląda u nich "porozumiewanie" się z graczami. Na początku mieli szczytny zamiar organizowania spotkań moderatorów, adminów etc etc. a już po kilku tygodniach olali to i kontaktu z ich strony prawie w ogóle nie było. W końcu zaczął się ograniczać tylko do zdawkowych pytań raz na miesiąc, półtora, czy moderatorzy dostali golda. :) Wszelkie pytania o postęp gry, o to co pisać zniecierpliwionym graczom, o kwestie techniczne zbywali tylko tekstami w stylu "niedługo będzie", "pracujemy nad tym" i tym podobne pierdoły. Wiele razy widziałem na ENG forum jak admini i kilku przydupasów moderatorów naśmiewało się z ludzi (każde forum ma ukryty dział widoczny tylko dla administracji i moderatorów), którzy wytykali im błędy i narzekali na grę. Nie wiem jeszcze czy pamiętacie jak chcieli zrobić w konia wszystkich którzy kupili wersję pudełkową i okazało się, że na starych kontach nie można aktywować bonusów (informacji o tym nie było). Wtedy pierwszy raz chyba im nadepnąłem na odcisk, starając się wymóc aby polscy gracze mogli jednak użyć tych kodów. Udało się, ale potem i tak było co raz śmieszniej. Tryb Freeplay ma już ponad ROK opóźnienia i poza kilkoma, na szybko kleconymi screenami które wywołały śmiech u graczy, nie dostaliśmy ŻADNEJ informacji. Tryb wojen klanowych ma opóźnienie prawie półtoraroczne, trybu co-op nie ma i długo nie będzie, tryb fabularny również ma prawie półtoraroczne opóźnienie. Ta gra, to jedno wielkie opóźnienie i nic poza tym. :)

Może kogoś z was zainteresuje dlaczego nagle straciłem posadę moderatora. Za dużo niewygodnych pytań i krytykowania ich "cudownej" gry. Ciągłe zwracanie uwagi, że cheaterzy to głównie Rosjanie i Ukraińcy (za to otrzmałem też bana dziś na ich steamowe forum na okres miesiąca), a do tego wyśmianie ich akcji z wielkim EVENTEM polegającym na... KUPIENIU dyni z której dostaniecie takie samo, randomowe gówno, którego każdy z nas ma pełno po inventory.

To tak w skrócie. ;)

PS: Emto nie daj się wmanewrować przez wiadomo kogo w jakieś usuwanie komentarzy tutaj czy coś. ;)
Czujny

02 listopada 2015, 22:21

A ja byłem pod wrażeniem kiedy spędziłem kilka długich godzin podczas dnia otwartego i niedlugo pozniej kiedy dostalem klucz do zamkniętej bety. Gra miała niesamowity klimat, nieosiągalny dla innych strzelanek sieciowych, głównie dzięki swojej mozolnej rozgrywce. To wyrózniało Survarium, ale twórcy z jakiegos powodu postanowili zje*ać to co im sie udało zrobic i stworzyli kolejną nędzną arenową strzelanke run&spray... Wystarczy spojrzeć co dodali w ciągu roku. Masa sprzęt bez balansu i mape która w momencie wypuszczenia wygladala jak sklecona w ciagu tygodnia, a zostala zapowiedziana ponad pól roku wcześniej, o TDM nawet nie wspomne... Popatrzcie na te filmy,
https://www.youtube.com/watch?v=DwCOoXHaJNI
https://www.youtube.com/watch?v=ZVWKoycNdIc
gra wczesniej miała klimat, lepszą grafike, lepsze animacje, lepszą rozgrywkę, lepiej działała (na ultra osiągałem 30-40fps niezależnie od mapy, gra działała bez spadków - teraz mam 40fps na minimum ze spadkami do 10fpsów, niegrywalna na forcie, londynie, kurhanie i laboratorium).
Ostatnie updaty to jawna kpina z graczy. Zamiast szukać odpowiednich balansu sprzętu, oni odwracają wszystko do góry dupą - a nuż może ludzie na forum przestaną płakać na ich bezczynność... i dev diary który miał ukazać się w wrześniu. Tymczasem mamy listopad, a oni ciągle piszą, że trwają ostatnie szlify i przez dwa tygodnie odkładają premiere z dnia na dzień. Jak miło z ich strony, że udostępnili nam 15 sekundowy trailer (to drzewko z 0:07! hype is real!!1one!!). Jeśli ktoś dalej ślęczy przy tej grze ze względu na FP, Coopa, Burze itp. w tej chwili powinien się czuc je*any w dupe przez nasze ukochane studio VG.
slear

02 listopada 2015, 22:35

Spokojnie ja nić nie usuwam :) Nikt i tak na to forum nie zagląda. Byle by nie było przekleństw bo tego nie znoszę :) Zostałem sam na placu boju. Ciekawe kiedy i mnie zabraknie :D hehehehe
Emto

02 listopada 2015, 22:40

Coś czuje że i tak wolnością na forum nie pocieszymy się za długo. Joe po pijaku zabłądzi i jakimś cudem znajdzie się na polskiej sekcji i wyjdzie co sądzimy o naszych ukochanych devsach :D
slear

03 listopada 2015, 10:33

Wygląda na to że VG nie wyciągnęło odpowiednich wniosków po serii STALKER ;( Kto czekał i grał w tamte gry wie, że ci ludzie mają jeszcze sporo do nauki w kwestii programowania.
Kredyt zaufania na starcie składał się we większości z sentymentu do tamtej serii. Bardzo szkoda że został on praktycznie zaprzepaszczony.
Gra idzie w dół po równi pochyłej, potrzebna jest jej natychmiastowa reanimacja. Nawet jeżeli się uda, da się po tym żyć, ale już z jakością bywa różnie.

http://i.imgur.com/emYKyPf.jpg
ostatnia ankieta dla followersów @SurvariumVG
adin

04 listopada 2015, 21:03

Ktoś w to jeszcze gra? Ja odpuściłem i od dobrego miesiąca 0 meczy na moim koncie.
Ta gra najnormalniej w świecie nie zasługuje na to by w poświęcać w niej swój czas, a VG tylko to potwierdza.
Poświęciłem dla tej gry sporo czasu, pieniędzy, ale to już koniec.
Znalazłem nowy produkt, a i czasu mam mniej, więc nie ma co świrować...
Były nadzieje, a może w dalszym ciągu są, ale czego tu się można spodziewać po Ukrainie...
Nawet dobrze porozmawiać z człowiekiem nie potrafią, a co dopiero robić grę.
Jedyne co im wyszło to katastrofa w Czarnobylu, która miała miejsce przez głupotę, niedopatrzenie i problemy w kraju.
S.T.A.L.K.E.R. Jako gra to tylko i wyłącznie anomalia stworzona na bazie produktu Rosyjskiego i tragedii ludzkiej mającej miejsce w 86 roku. Jak ktoś zna początki S.T.A.L.K.E.R.A. to bardzo dobrze wie o co mi chodzi.
Gra miała wyglądać zupełnie inaczej, a klimat jak to często bywa wytworzył się sam.
Takie jest moje zdanie, a brak profesjonalizmu ze strony VG widać, aż z Polski.
Ja staram się być profesjonalistą nawet jak robię sobie kanapkę do pracy, ale jak widać tworzenie Survarium to nic w porównaniu z robieniem kanapki.
Brak wsparcia dla Polskiej wersji gry jak i Polskiego społeczeństwa był tylko gwoździem do trumny naszych zdradzieckich sąsiadów.

Wielka szkoda, że taka marka jak S.T.A.L.K.E.R. została tak zaniedbana i rozdrobniona...
Ostatnio edytowano 04 listopada 2015, 23:54 przez WagonKurde, łącznie edytowano 1 raz
WagonKurde

04 listopada 2015, 23:00

Polish Hunter

04 listopada 2015, 23:47

Śmiech na sali. Tyle w temacie. :v
Diegtiarov

05 listopada 2015, 16:14

Polish Hunter:Coraz lepiej to wygląda :) https://www.youtube.com/watch?v=K_--aBR6IV8

xD Mogli zwyczajnie wstawić same fragmenty gameplay'u i opisy, przez tego narysowanego stalkera wydaje mi się to takie jakieś... głupie.
Nope1234

05 listopada 2015, 17:58

https://www.youtube.com/watch?v=v_AdIM7uh9Y

Dalej mnie to śmieszy :D

PS: Nope, zagrałbyś kiedyś w TF'a ? ;)
_Evil

05 listopada 2015, 18:19

Czemu nie, pykałem w to nieco jakiś czas temu. Ten tydzień ogólnie mam zawalony nauką, może w przyszłym pogramy.
Nope1234

05 listopada 2015, 19:06

Ja niedawno wróciłem do gry. Jakoś jest tak, że narzekam robię przerwę a potem zawsze wracam, po prostu lubię sobie postrzelać w klimacie postapo.
Szlam
Survivor

06 listopada 2015, 12:14

Dobrze widziec Cie spowrotem :)
MISTYCZNY__KARCZMARZ
Moderator

10 listopada 2015, 16:59

Czy to co pokazuje właśnie strona http://svfan.ru/ to prawda?
mam na myśli to:

http://imgur.com/LrRZs0p

Czy w chwili obecnej nie odbywa się żaden mecz czy to tylko svfan złapał "zwiechę"
simi

10 listopada 2015, 17:02

sv ma zwiechy Co dziennie stoi.
Emto

10 listopada 2015, 20:05

_wastelander_

Aby odpowiedzieć musisz być zalogowany.

Powrót do Dyskusja o grze