Opinie i porady o broni.

Tutaj możesz dyskutować na temat gry, a także podzielić się z nami swoją opinią i przedstawić pomysły na temat projektu.

15 marca 2015, 21:38

Jak w tytule, tutaj można pisać opinie o broni w grze, których broni warto używać i w jaki najlepiej sposób, których nie, etc.
Nope1234

16 marca 2015, 15:12

Grasz tym czym potrafisz grać i sprawia tobie przyjemność. :) Każdy ma inny gust do broni i na różnych lewelach gra różnymi pukawkami. Więc po co tu ma każdy się wypowiadać ?

Ja Ci napiszę że na 15 tier najlepsze PKP, ktoś inny powie że AK12 a jeszcze inny że WSK. I każdy ma swoją rację. Więc...

Masz jakieś pytanie odnoście konkretnej broni albo porównanie jej do innej to owszem zapytaj.
Emto

16 marca 2015, 21:50

Emto_PL:Masz jakieś pytanie odnoście konkretnej broni albo porównanie jej do innej to owszem zapytaj.

Dobry jest Wychłop? Mianowicie, czy jest to rzeczywiście one shot=one kill, czy może jednak inaczej? Jak radzi sobie na najwyższych poziomach z zabijaniem najbardziej opancerzonych graczy (ile strzałów do tego potrzebuje?). Na jaką odległość jest skuteczny?
Nope1234

17 marca 2015, 07:35

Zacząłem ostatnio używać Vepra-12 który bardzo mi pod pasował (a do tej pory wszystkie strzelby omijałem szerokim łukiem). Na dniach powinienem awansować u Osadników do rangi która pozwoli mi zakupić Saigę.
Tu moje pytanie - ktoś strzelał z oby tych broni? Jakieś uwagi czy spostrzeżenia?
adin

17 marca 2015, 14:51

Nope1234:
Dobry jest Wychłop? Mianowicie, czy jest to rzeczywiście one shot=one kill, czy może jednak inaczej? Jak radzi sobie na najwyższych poziomach z zabijaniem najbardziej opancerzonych graczy (ile strzałów do tego potrzebuje?). Na jaką odległość jest skuteczny?

No wiec ja za bardzo dobrym snajperem nie jestem. Ale wychłop faktycznie zabija na 1 strzał. Pod warunkiem że przeciwnik nie ma pancerza żubr z modyfikatorem "pancerz +8" oraz pasywnego onyxa. W takim wypadku zadajemy 93 % obrażeń ale jest bardzo duża szansa na wykrwawienie przeciwnika. W każdym innym wypadku zabija na strzał. Bo broń zadaje aż 126% obrażeń na odległość nie przekraczającą 50m.

Broń bardzo wolna i ciężka. Raczej dla wprawionych snajperów z dobrym refleksem.

WH 32119:Zacząłem ostatnio używać Vepra-12 który bardzo mi pod pasował (a do tej pory wszystkie strzelby omijałem szerokim łukiem). Na dniach powinienem awansować u Osadników do rangi która pozwoli mi zakupić Saigę.
Tu moje pytanie - ktoś strzelał z oby tych broni? Jakieś uwagi czy spostrzeżenia?

Saiga 12 to najlepsza strzelba. :) Ma większy zasięg niż vepr. lepsze skupienie pocisków oraz jest celniejsza :D Moja ulubiona broń na 12 tiery :D
Emto

17 marca 2015, 20:01

Emto_PL:
Broń bardzo wolna i ciężka. Raczej dla wprawionych snajperów z dobrym refleksem.

Czyli w sam raz dla mnie :) Wielkie dzięki.
Nope1234

17 marca 2015, 20:27

Skoro już powstał taki temat, to też się o coś spytam.

Mianowicie śrut czy breneka, co jest bardziej śmiercionośne?
RezidentJugoslavije

17 marca 2015, 21:37

RezidentJugoslavije:Skoro już powstał taki temat, to też się o coś spytam.

Mianowicie śrut czy breneka, co jest bardziej śmiercionośne?

Ciężko stwierdzić, mi się osobiście o wieeellleeee lepiej używa śrutu.
Nope1234

17 marca 2015, 23:38

Dzięki Emto! Za Twoją opinią nie omieszkam więc zakupić tego śrutowca z Iżewska.

Nie jestem ekspertem w używaniu strzelb (dopiero się do nich przekonuję) ale korzystając Vepr-a, wolę profil z amunicją śrutową. Na dłuższy dystans od breneki chyba lepiej coś donośniejszego.
adin

18 marca 2015, 15:27

Strzelbą z założenia strzelasz na bliski dystans. Więc lepiej jest strzelać śrutem. Breneka nie nadaje się na dłuższy dystans no długo leci pocisk. A poza tym wystrzelenie całego magazynka w kogoś na odległość powyżej 50 metrów i tak go zabija a nie trzeba aż tak bardzo celować :) Więc o wiele lepiej używać śrutu.. :D No i Saiga naprawdę jest masakrycznie dobra :D
Emto

18 marca 2015, 21:21

Póki co najlepiej strzela mi się z cyprysa i w związku z tym mam do forumowych weteranów pytanie - czy któryś karabinek z (naj)wyższego tieru ma choć odrobinę zbliżony do OC-02, nazwijmy to, standard celowania?

mattdamon

20 marca 2015, 19:14

mattdamon:Póki co najlepiej strzela mi się z cyprysa i w związku z tym mam do forumowych weteranów pytanie - czy któryś karabinek z (naj)wyższego tieru ma choć odrobinę zbliżony do OC-02, nazwijmy to, standard celowania?

Można go porównać do PP-2000.

Obie te bronie mają podobne skupienie pocisków i odczucie strzelania. Tylko PP-2000 zadaje większe obrażenia i ma mniejszy bo 20 nabojowy magazynek.
Emto

20 marca 2015, 23:18

To ja mam z kolei inne pytanie- która broń podrzędna jest najlepsza?
Nope1234

20 marca 2015, 23:23

Ja biegam z APS'em od Skrajowców ;)
_Evil

21 marca 2015, 09:24

Nope1234:To ja mam z kolei inne pytanie- która broń podrzędna jest najlepsza?

APS i Fort 17. W zależności jak grasz. Fort jest mocniejszy i celniejszy ale ma 13 kulek w magazynku. Aps jest automatyczny, ma 20 kulek w magazynku ale ma dosyć spory odrzut i rozrzut. Obie bronie są dobre.

TT33 i PM są za słabe. A rewolwer za wolny. Nie ma nawet co z nimi grać :)

Natomiast obrzynek ma zasięg 10metrów :D hehe
Emto

21 marca 2015, 09:36

Ja śmigam z "Wrzosem".
Plus: szybkostrzelność na podstawie 900 (ja ulepszyłem i mam +4% co daje tam ok 935, dokladnie nie pamietam), mały rozrzut, szybkosc celowania
Minus: mały magazynek (20 pocisków)
CptVimes

21 marca 2015, 10:54

A ja mam takie pytanie oczami laika i początkującego gracza (z takiej perspektywy też trzeba czasem popatrzeć, każdy kiedyś zaczynał). Mianowicie - czy są jakieś bronie, które warto rozważyć na wczesnych poziomach (np. wśród arsenału Włóczęgów, Czarnego Rynku, pierwszego tieru Skrajowców lub Odrodzeńców)? Chodzi mi głównie o to, że używając broni podstawowych (z darmową amunicją) skuteczność pewnie jest dużo niższa, ale bardzo szybko da się zarobić kasę na kupno ekwipunku. Ja zaryzykowałem kupując SKS (pierwszy poziom Osadników Skraju) - pierwsze wrażenia były raczej negatywne, ale doszedłem do wniosku że do wszystkiego da się przyzwyczaić i korzystać z tego skutecznie. Tylko że po każdej grze zarabiałem dużo mniej (może to też kwestia statystyk, nie jestem ekspertem i nie zdziwię się jak się okaże że to dlatego że mi czasem nie szło).
Więc tak się zastanawiam: Czy na wczesnych poziomach lepiej używać broni podstawowych (czy może używać ich wtedy kiedy trzeba na coś uzbierać) i czekać na jakieś już konkretne zabawki, czy jednak są jakieś perełki które warto rozważyć.

P.S. Rozumiem i szanuję odpowiedzi w stylu "zależy od gustu", jednak wśród całego arsenału dostępnych broni człowiek może się zagubić i przydałoby się nakierowanie chociażby na kilka opcji, żeby sobie spróbować i określić swoje upodobania.
dtbane

21 marca 2015, 11:26

Wiesz, ja też ekspertem nie jestem, ale mogę polecić Ci kilka broni.
Osobiście nie lubię automatów, toteż na ich temat za dużo się nie wypowiem.
Na pewno z broni snajperskich dobrym wyborem jest Remington 700. Bardzo skuteczna snajperka na niskich tierach.
Jeśli lubisz strzelby, możesz spróbować polatać z Benelli M4. Dobrze mi się tą bronią strzelało. Tylko używaj amunicji śrutowej, breneką trudniej jest celować znacznie.
Tak jak już mówiłem, z automatami za dużo nie biegam, ale na niższych poziomach Wrzos mi się dosyć podobał. Jest to broń szybka, z niskim odrzutem i łatwo się celuje.
No i ten SKS o którym wspomniałeś. Ja go uwielbiałem. Ale to już kwestia gustu.
Antimonit

21 marca 2015, 12:26

Pierwsze poziomy to bardzo Polecam "Cyprysa" Broń szybka, bardzo celna i łatwa w opanowaniu. Na tej broni można śmiało grać do 4-5 poziomu. Jest na tyle skuteczna że nie trzeba kupować czegoś innego...

Troszkę późniejsze poziomy takie jak 5-7 to polecam kupno AKS-74U. Jest to bardzo celna i mocna broń. I śmiało można ją grać te poziomy.

A jeszcze późniejsze bronie z poziomów 8-10 to obowiązkowo pp-2000 lub SR-2M. Obie bronie są zarówno celne jak i szybkie....

Zresztą warto zauważyć że pistolety maszynowe mają słaby odrzut i łatwo z nich się zabija. Trzeba strzelić faktycznie o te kilka kulek więcej ale ma się pewność że jak się strzela to się zabije...

Nie polecam w ogóle próbować wszelkiej maści strzelb. Początkujący gracz z strzelbą, to porażka. Strzelbą trzeba potrafić strzelać. Więc Strzelby są dobre dla tych "lepszych" graczy.

Tak samo jak rifle, te bronie też dla bardziej zaawansowanych graczy. :)
Emto

21 marca 2015, 14:53

Nope1234:To ja mam z kolei inne pytanie- która broń podrzędna jest najlepsza?

Polecam PP-2000 i ogólnie wszystkie bronie klasy PDW. Zdecydowałem się na najlżejszy model w grze (dodatkowo mam -15% do masy), magazynek na 20 pocisków przeważnie wystarcza aby się obronić i można zabić przeciwnika bez wcześniejszego celowania. Wcześniej używałem APS, ale to raczej broń ostatniej szansy by puścić komuś serię prosto w twarz. Na dystansie powyżej 10-15 metrów może być już problem ze skupieniem pocisków w celu.
RezidentJugoslavije

Aby odpowiedzieć musisz być zalogowany.

Powrót do Dyskusja o grze