Mój patriotyczny pomysł na frakcję

Masz pomysł na ulepszenie Survarium? Opisz go w tym dziale!

14 września 2015, 17:10

Kpr_Wredny_Kocur:

No to można sięgnąć w przeszłość jeszcze i zastosować Renesans z francuskiego renaissance i to nawet by pasowało jeżeli chodzi o logikę bo Renesans był takim okresem odbudowy starych wartości i odrzucenie zacofania średniowiecza oraz jest to okres nowych w wielu dziedzinach.

Nie zapomnijcie ,że jest już frakcja z podobną nazwą - Armia Odrodzenia ,w angielskiej wersji Renaissance Army - także nazwy byłyby zbyt podobne imo.
Trzebaby było użyć czegoś swojsko brzmiącego ,co kojarzy się z historią Polski/Regionu.
Na myśl przychodzą mi Legiony... ale czegoś brakuje w tej nazwie :P
Maajkel

14 września 2015, 18:47

Maajkel:

Nie zapomnijcie ,że jest już frakcja z podobną nazwą - Armia Odrodzenia ,w angielskiej wersji Renaissance Army - także nazwy byłyby zbyt podobne imo.
Trzebaby było użyć czegoś swojsko brzmiącego ,co kojarzy się z historią Polski/Regionu.
Na myśl przychodzą mi Legiony... ale czegoś brakuje w tej nazwie :P

Podziemne Państwo Anty-Leśne, Armia Anty Leśna. Coś w tym rodzaju?
MajorROB

14 września 2015, 21:17

MajorROB:

Podziemne Państwo Anty-Leśne, Armia Anty Leśna. Coś w tym rodzaju?

Nie pasuje bo jak było wcześniej pisane chcą odbudować cywilizacje w zgodzie z naturą
Jatsumoto

15 września 2015, 09:01

Legion... fajne, lecz jak dla mnie zalatuje zbyt mocno jakimś imperium...
Ujmując rzecz precyzyjnie, założyłem w moim opisie, że te osady ocalałych tworzą coś w stylu luźnej Konfederacji Państw-miast ze wspólnym systemem obrony, bo w kupie siła=)
W historii starożytnej, był odpowiednik... Federacja greckich miast Polis, lecz tam Polityka Zagraniczna i Wojskowa była narzucana przez Macedonię.... ale mniejsza o to, bo podobieństwa na tym się nie kończą: w Grecji istniała bardzo rozwinięta cywilizacja jeszcze w Epoce Brązu(Mykeńska) lecz nastąpiły "wieki ciemne" czyli totalny upadek cywilizacji, wojny, najazdy, wyludnienie... no i po tym okresie właśnie Grecja odrodziła się w miastach Polis, wiecie, Ateny Sparta i cała reszta.
Założyłem że po upadku naszej cywilizacji, właśnie Państwa Miasta, będą pierwszymi tworami, które nowo-powstającej cywilizacji...
Co sądzicie o Konfederacji miast typu "Polis" i jak by się nazywało ich wspólne wojsko i jednostki samoobrony?
Pasza_dem

15 września 2015, 09:59

Pasza_dem:Legion... fajne, lecz jak dla mnie zalatuje zbyt mocno jakimś imperium...
Ujmując rzecz precyzyjnie, założyłem w moim opisie, że te osady ocalałych tworzą coś w stylu luźnej Konfederacji Państw-miast ze wspólnym systemem obrony, bo w kupie siła=)
W historii starożytnej, był odpowiednik... Federacja greckich miast Polis, lecz tam Polityka Zagraniczna i Wojskowa była narzucana przez Macedonię.... ale mniejsza o to, bo podobieństwa na tym się nie kończą: w Grecji istniała bardzo rozwinięta cywilizacja jeszcze w Epoce Brązu(Mykeńska) lecz nastąpiły "wieki ciemne" czyli totalny upadek cywilizacji, wojny, najazdy, wyludnienie... no i po tym okresie właśnie Grecja odrodziła się w miastach Polis, wiecie, Ateny Sparta i cała reszta.
Założyłem że po upadku naszej cywilizacji, właśnie Państwa Miasta, będą pierwszymi tworami, które nowo-powstającej cywilizacji...
Co sądzicie o Konfederacji miast typu "Polis" i jak by się nazywało ich wspólne wojsko i jednostki samoobrony?

To jest dobra myśl bo w wielu filmach, książkach oraz grach cywilizacja odbudowuję się właśnie w takich państwach-miastach a cywilizację trzeba po trochu odbudowywać. Problemem jest nazwa, skoro ma być zastosowana na nazwa, którą podajesz to może: Konfederacja Odbudowy i Dobrobytu, Sojuszniczy Związek Konfederacyjny, Konfederacka Armia Odbudowy, Konfederacja Nowego Porządku, Konfederacja Nowego Początku lub po prostu Konfederacja.
Jatsumoto

15 września 2015, 12:56

Nie miałem na myśli Legionu , tylko Legiony ,ze względu na historię Polski - Legiony Polskie :)
Co do Konfederacji ... podoba mi się ,też jest w tym jakaś taka nuta swojskości - Może Konfederacja Środkowoeuropejska ,Albo np. Nowy Ład, Nowy Świt ? :)
Maajkel

15 września 2015, 13:17

Maajkel:Legiony Polskie

Też były na służbie u Imperatora... Napoleona, napoleon lubił głośne nazewnictwo=))))))

Wpadłem na pomysł!!!!! To jest genialne!!!!
Słuchajcie: pierwszy człon - Konfederacja - jako sojusz Polis.... ale to za mało... jak najlepiej nazwać Konfederację?Oczywiście od miejsca podpisania umowy... umowę taką podpisuje się zazwyczaj pośrodku, żeby każdy miał blisko, i by nie faworyzować nikogo... no to jakie jest miejsce znane, co jest pośrodku, między tymi trzema głównymi ośrodkami założycielskimi(Kraków, Wilno, Lwów) wspólne dziedzictwo... Puszcza Białowieska!!!!! proste!!! największy kawał lasu nie zmutowanego, miejsce pradawne, ostoja przyrody dawnego świata!!!

Konfederacja Białowieska - Grupa osad ocalałych, która postanowiła bronić się o wspólnymi siłami przed zagrożeniami tego świata. Jako osady założycielskie wymienia się: Kraków, Wilno i Lwów, lecz pierwszą umowę stowarzyszeniową podpisało 112 mniejszych i większych osad ludzkich, między innymi( wymieniamy osady ponad 500 mieszkańców): Baranowicze, Białystok, Brześć, Chmielnicki, Częstochowa, Druskienniki, Ełk, Gdańsk, Gniezno, Grodno, Iwano-Frankiwsk, Kamieniec-Podolski, Kowel, Kowno, Kłajpeda, Lida, Lublin, Łomża, Łuck, Nowogród-Wołyński, Olsztyn, Pińsk, Poznań, Radom, Równe, Słonim, Tarnopol, Toruń, Warka, Wołkowysk, Wrocław, Winnica, Zamość.
W latach późniejszych do konfederacji dołączały kolejne osady, również z byłych terenów Czeskich, Słowackich, Łotewskich a nawet Węgierskich.
Struktura polityczna.
Każda osada, była niezależna i wolna, oczywiście te mniejsze zawsze znajdowały się pod wpływami i protekcją tych większych. Lecz obowiązywała zasada nie wtrącania się do spraw wewnętrznych: sądownictwa, handlu oraz ochrony własności. Znany jest precedens Gdy Osady Lublin i Łuck, żądały od grupy mniejszych osad rolniczych i oddzielnych gospodarstw żądały ustalenia stałych nieodpłatnych kwot prowiantu, które te osady obowiązane były dostarczyć. Przeciwko samorządom Łucka i Lublina Zostało wniesione oskarżenie zbiorowe na zebraniu walnym w Białowieży. Które zostało rozpatrzone, a na sprawców została nałożona kara: wniesienia na poczet wspólnych sił Samoobrony po 750 sztuk broni, pod groźbą wyłączenia z Konfederacji.
Struktura wojskowa.
Na zgromadzeniu założycielskim zostało również ustalone, że W obronie nowo-powstałej Konfederacji musi zostać powołana nowa organizacja militarna. Jako najwyższy organ sprawujący kontrolę nad działaniami i zarządzający zasobami Konfederacyjnego Wojska powołano Radę Hetmanów - najwybitniejszych dowódców wojskowych z miast stowarzyszonych. Hetmani Sprawowali nadzór nad przydzielonymi pod ich jurysdykcję terenami i zarządzali na miejscu dostępnymi zasobami ludzkimi. Hetman miał prawo zwrócić się do władz Miejskich i żądać wszczęcia poboru rekrutów, lub udostępnienia prowiantu, broni czy też dogodnego miejsca stacjonowania w czasie przemarszu. Większość rekrutów stanowili jednak ochotnicy, którzy w służbie konfederacji liczyli na szybki awans społeczny, oraz na łupy wojenne. Podstawowymi jednostkami obrony terytorialnej byli tak-zwani strażnicy. Strażnicy w większości prowadzili Normalne osiadłe życie w swoich własnych domach lecz byli również zobowiązani chwycić za broń i stawić czoła nieprzyjacielowi. Ich uzbrojenie i sprzęt to zazwyczaj broń myśliwska wymagana jest też dobra izolacja i maskowane, ponieważ główną taktyką tych oddziałów jest partyzantka. Kompanie Strażnicze w większości składają się z emerytowanych żołdaków lub z młodzików, którzy nie osiągnęli jeszcze pełnoletności, lecz planują w przyszłości związać się z żołnierką. Taki młodzik musi pierw przejść próbę jako Pachołek - młodociany Pomocnik doświadczonego żołnierza lub w niektórych przypadkach Husarza. Zdarzają się też częste sytuacje gdy pachołki muszą walczyć z wrogiem, jako uzbrojenie podstawowe dostają oni za darmo pistolet Vis. Tradycja jest jednak taka że kolejne uzbrojenie muszą wykupić sami, za łupy bitewne lub żołd. Żołnierz lub Husarz decydują czy taki pachołek nadaje się do służby i kierują go do Strażników, gdzie uczony jest on podstawowej taktyki walki partyzanckiej i odbywa służbę chroniąc swoje rodzime okolice. Gdy Młody strażnik Konfederacji Białowieskiej osiąga pełnoletniość zostaje on skierowany do najbliższych koszar piechoty. Wtedy staje się on pełnoprawnym Żołnierzem. Żołnierze Przebywają zazwyczaj w koszarach poświęcając swój czas na ćwiczenia sprawnościowe i strzeleckie, a gdy nadchodzi ostrzeżenie od strażników o zagrożeniu, z którym oni nie są w stanie sami sobie poradzić, żołnierze pod dowództwem dziesiętnika wymaszerują by wesprzeć Strażników. W zależności od gęstości zaludnienia w koszarach przebywa od dwóch do pięciu a nawet dziesięciu udziałów Żołnierzy, a teren przez nich chroniony zazwyczaj obejmuje kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt osad. Podstawową bronią są lekkie pistolety maszynowe, na przykład, szczególnie popularny, PM-63 RAK. Zagęszczenie koszar zauważalne jest na terenach szczególnie zagrożonych. Po kilku latach służby wykazując się w boju Żołnierz może awansować na dziesiętnika i objąć dowództwo nad oddziałem. Każdy dziesiętnik ma przywilej wykupienia Karabinu SWT, których to partia w liczbie 150 000 sztuk broni, zakonserwowanej po II Wojnie światowej, została odkryta w okolicach Brześcia(Białoruś). Najwyższym Stopniem, który można osiągnąć na służbie terytorialnej jest Setnik, lecz nie oznacza to, jak nazwa wskazuje, że jest się dowódcą setki Żołnierzy. Stopień ten otrzymują również wybitni żołnierze, którzy zostają strzelcami wyborowymi. Setnik jest honorowany możliwością wykupienia Sztucera z dobrą optyką oraz karabinku AKMS, których to ze-składowaną partię odkryto w okolicach Kamieńca Podolskiego.
Lecz największą siłę Konfederacji Stanowią oddziały elitarne Husarzy, którzy rekrutowani są, wśród najbardziej zasłużonych żołnierzy, przez Pułkowników lub nawet osobiście Hetmanów. Husaria to jednostki Elitarne, wśród ocalałych mieszkańców Konfederacji Brzeskiej są oni podziwiani i honorowani niczym w dawnych czasach "gwiazdy rocka". Każdy wyrostek marzy by zostać Husarzem i osiągnąć chwałę i sławę. Za szczególne zasługi, Husarz może zostać Chorążym, jest to wyraz szacunku i statusu w środowisku Husarzy, ponieważ tytuł Chorążego musi zostać nadany jednogłośnie za zgodą wszystkich(około 30 husarzy) członków oddziału oraz zatwierdzony przez Rotmistrza - dowódcę oddziału. Oddziały Husarii są zmotoryzowane, wykorzystują one transportery opancerzone, samochody, ciężarówki i motocykle(zwiadowcy). Husaria jest wysyłana tam, gdzie jest naprawdę gorąco i siła ognia wroga przekracza możliwości piechoty. działaniami Rotmistrza Kieruje Pułkownik, który na bezpośredni rozkaz hetmana wkracza gdy potrzebna jest koordynacja działań kilku oddziałów Husarzy. Honorowy stopień Pułkownika, otrzymują również wybitni Husarzy bojowi: snajperzy, zwiadowcy, wyróżniający się Rotmistrze. Wyżej znajdują się tylko Hetmani prawdziwe, "żyjące Legendy", lub jak ktoś woli "Herosi" epoki Konfederacji Białowieskiej.

Kurde, to jest nawet symboliczne: Traktat Białowieski rozwiązał ZSRR a Konfederacja Białowieska nie dopuści do jego ponownego powstania=))))))))

Myślę że jesteśmy blisko mety... zaraz można będzie zacząć pisać na czysto i tłumaczyć te pomysły...
@Kpr_Wredny_Kocur
Edytuj pierwszy post w tym temacie i wpisuj to co już mamy jako pewniak...
Pasza_dem

15 września 2015, 14:54

Dobra, rozwaliłeś system :), wszystko spójne i wytłumaczone tylko mogę się przyczepić do jednostek zmotoryzowanych ponieważ gdzieś ktoś pisał o tym, że z benzyną jest duży problem. Ogólnie bardzo dobra robota, w takim stanie może nasz pomysł się przyjmie a jako, że twórcy mogli by zyskać więcej graczy to tym bardziej.

Przepraszam za te moje "złote" myśli ;).
Jatsumoto

15 września 2015, 21:41

Paszka genialne, podpisuje się pod tym oburącz.
Sidero

16 września 2015, 13:57

Panowie, powiem szczerze, przydał by się grafik... jeśli znacie kogoś, lub sami coś tam potraficie, no i oczywiście kibicujecie nam, to proszę o kilka godzin pracy nad:
1) "Szewronem" - Siły Zbrojne Konfederacji Białowieskiej potrzebują naszywek, znaków rozpoznawczych. Pamiętajcie o tej wielokulturowości, jeśli chodzi o symbol wcześniej proponowałem to:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Powstanie ... rising.svg
Lecz jeśli chcemy to rozszerzyć o takie kraje jak: Łotwa, Czechy, Słowacja i Węgry, to to nie wystarczy. Więc musimy wszcząć burze mózgów
Zastanawiałem się nad kształtem koła... jest to stary symbol solarny, u Słowian utożsamiany z bogiem słońca Swarogiem... no i mamy kilka przedzielonych szprychami trójkątów, gdzie możemy umieścić konkretne symbole, osiem przedziałów powinno wystarczyć. odnoszące się do narodowości członków Konfederacji Białowieskiej. Nie wiem czy Godła Narodowe to dobry pomysł, w ostateczności ujdzie... lecz można wykorzystać inne symbole równie dumne...
Polska: Polska Walcząca. tzw "Kotwica" wszyscy znamy waleczną historię tego symbolu.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Znak_Pols ... symbol.svg
Litwa: Słupy Giedymina - średniowieczne godło Litwy symbol Litewskiego Wojska
https://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82upy_Giedymina
Białoruś: to jest akurat trudne, ale na Białorusi szczególnym kultem owiani są Kosynierzy... może dwie skrzyżowane kosy na tle ornamentów ludowych tu są ornamenty, których znaczenie zostało rozszyfrowane...
http://ornaments.shuma.by/
na przykład ten oznacza - płodność wzrost siłę męską:
http://ornaments.shuma.by/sites/default ... k=nSvXYX4-

Dobra... zrobię research o reszcie krajów, jeśli ktoś ma czas, talent i skill'a, to prosimy o pomoc=))
Pasza_dem

16 września 2015, 15:06

Ukraina: tu sytuacja nie jest skomplikowana albo to:
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D1 ... 1%83%D0%B1
(chociaż to praktycznie to samo co Litewska Latarnia Giedymina jest z resztą widoczne podobieństwo)
Albo patron Rusi - Michał Archanioł z mieczem w dłoni:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kij%C3%B3 ... ovskyi.svg
(tu na herbie Kijowa... A jak wiadomo Ruś jest Kijowska)
Pasza_dem

16 września 2015, 19:32

Zróbcie listę dokładnie czego potrzebujecie, prześlijcie mi ją. Popytam się ludzi, może -o ile mnie nie skasują jak za złoto - to sam to zlecę.

Mail:

sirkamil1986@yahoo.com

Ps.

Skromnie przepraszam za brak obecności tygodniu, pracuje po 10h + dojazd w jedną stronę to 2h. pon-pt mnie nie ma.
Yoshimo Hanada

16 września 2015, 20:17

Bractwo Legionów

---Bractwo od:

Bractwo Stali - militarna organizacja mająca na celu wyszukiwanie i przechowywanie technologi sprzed Wielkiej Wojny. Bractwo zostało założone przez żołnierzy z bazy wojskowej Mariposa.

---Charakter organizacji
Bractwo Stali jest powojenną organizacją religijno-wojskową, co znaczy że organizacja ma rozbudowaną strukturę wojskową oraz to, że jego członkowie czczą technologię. Początkowo Bractwo dążyło do odbudowania zniszczonej cywilizacji chroniąc zaawansowaną technologię przed zapomnieniem. Później jednak tylko pogoń za technologią stała się jego jedynym celem. Z biegiem lat, wiedza o przedwojennym świecie i swojej przeszłości, poszła w niepamięć.

Bractwo z resztek armii Stanów Zjednoczonych stało się obecnym Bractwem Stali, które przez wiele lat uważane było za najlepiej rozwiniętą technologicznie organizację na terenie dawnych Stanów Zjednoczonych, jak się okazało nie wiedzieli o istnieniu innej organizacji zwanej Enklawą, czyli swoich dawnych przełożonych.

---Historia:
2076, 3 stycznia - Wysłanie oddziału do West Tek. Wśród żołnierzy znajdował się kapitan Roger Maxson (dziadek Johna Maxsona, Wysokiego Starszego Bractwa Stali).

2077, październik - Roger Maxson odkrywa zbrodnie, jakich dopuścili się naukowcy w Bazie Wojskowej Mariposa. Jego ludzie powierzają mu rolę dowódcy.

2077, 27 października - Maxson i jego ludzie zapieczętowują bazę i wyruszają na Pustkowie zabierając ze sobą schematy broni oraz surowce. Generał prowadzi ich do bunkra w Lost Hills (część tych żołnierzy utworzy w przyszłości Bractwo).

2077, listopad - Maxson wraz z pozostałymi przybywa do Lost Hills. W trakcie podróży ginie jego żona, zostaje mu tylko syn. Powstaje Bractwo Stali.

Wczesne lataEdytuj
2097 - W bunkrze Lost Hills rodzi się John Maxson (wnuk Rogera Maxsona).

2134 - Grupa pod dowództwem sierżanta Dennisa Allena mimo sprzeciwu Starszych Bractwa wyrusza do Blasku w poszukiwaniu technologii, lecz wszyscy giną.

2135 - Roger Maxson umiera na raka i władzę w Bractwie przejmuje jego syn - Maxson II

2150 - Bractwo zyskuje pełną kontrolę na terenach dookoła Lost Hills. Gang Żmij tworzy bazę na południe od Lost Hills, zwiększa częstotliwość swoich ataków i powoli przyciąga uwagę Bractwa

2155 - Kilka oddziałów Bractwa zostaje wysłanych razem z Maxsonem aby zniszczyć Żmije. Maxson II umiera zraniony zatrutą strzałą. John Maxson obejmuje stanowisko Wysokiego Starszego w Bractwie Stali. Paladyni pod wodzą Rhombusa odnajdują żmije a następnie wybijają prawie wszystkie. Nieliczni ocalali uciekają na wschód.

Zagrożenie ze strony supermutantówEdytuj
2161, październik - Patrol Bractwa natrafia na zwłoki supermutanta. Zabierają je ze sobą a skryba Vree prowadzi nad nimi badania. Bractwo przygotowuje się do wojny z supermutantami.

2162 - Przybysz z Krypty spotyka się ze Starszym Maxsonem i z pomocą żołnierzy Bractwa niszczy bazę Mariposa likwidując przy tym prawie całkowicie zagrożenie jakim była armia supermutantów.

2162 - Rozpoczyna się walka Bractwa z niedobitkami armi Mistrza.

2196 - Rozłam w Bractwie - powstaje Środkowo-Zachodnie Bractwo Stali.

Zagrożenie ze strony Enklawy
2242 - Bractwo wiedząc, że ich technologia nie może się równać technologii Enklawy, decyduje się tylko ją obserwować. Tworzy ono bunkry w rejonach aktywności Enklawy, a Dziecko Przeznaczenia przekazuje Mattowi w San Francisco plany latacza.

Bractwo na Pustkowiach Mojave
2254 - Bractwo Stali wysyła ekspedycję do Waszyngtonu pod dowództwem paladyna Lyonsa.
2275 - RNK po utworzeniu bazy w Camp McCarran zaczyna walkę z Bractwem na pustyni Mojave.

2276 - Bractwo Stali na Pustkowiach Mojave ponosi porażkę w HELIOSIE Jeden na rzecz RNK w wyniku Operacji: Sunburst.

2281 - Bractwo Stali na terenach Pustkowi Mojave, zawiera sojusz z RNK lub zostaje zniszczone.

Bractwo na wschodzie
2255 - Przybycie ekspedycji Starszego Lyonsa na tereny Waszyngtonu. Operacja Bicz Boży.

2276 - Henry Casdin i niektórzy członkowie Bractwa Stali Ruin Solicy opuszczają Cytadelę i ogłaszają się Wygnańcami.

2277 - Bractwo Stali odbija oczyszczalnik w Pomniku Jeffersona z rąk Enklawy.

2278 - Bractwo z pomocą Samotnego Wędrowca niszczy Samobieżną Bazę Polową, oraz przejmuje olbrzymie ilości zaawansowanej technologii (w tym Latacze), lub zostaje zniszczone przez Samotnego Wędrowca przy użyciu ataku rakietowego z orbity.

---Władza:
Władzę w Bractwie sprawuje Rada Starszych, na czele z Wysokim Starszym. Poszczególni starsi odpowiadają za bazę operacyjną, w której mają swoją siedzibę, oraz za działania Bractwa na obszarze na którym się znajduje np. Pustkowia Mojave, Stołeczne Pustkowia itp.

Wysocy Starsi Bractwa Stali
Roger Maxson
Maxson II
John Maxson (Fallout)
Rhombus
Jeremy Maxson (Van Buren)

---Symbol:
Symbolem oryginalnego Bractwa Stali jest miecz na tle skrzydeł i trzech kół zębatych. Miecz symbolizuje zdolność Bractwa do samoobrony, koła zębate symbolizują wiedzę technologiczną a skrzydła krzepiącą nadzieję. Jednakże, każdy odłam lub oddział posiada własną, zmodyfikowaną wersję emblematu.

---Rangi:
W Bractwie Stali istnieją rangi. Początkowo każdy członek Bractwa nosi rangę Nowicjusza, później wybiera pomiędzy Skrybą a Rycerzem w zależności od kierunku w jakim chce się rozwijać.

Najwyższą rangą w Bractwie jest Wysoki Starszy. Starszymi mogą zostać jedynie Paladyni, chociaż raz zdarzyło się że Starszym został Skryba, ponieważ rangi dzielą się na cywilne i wojskowe.

---Rangi wojskowe w Bractwie:

12-Wysoki Starszy
11-Starszy
10-Wartownik
9-Gwieździsty Paladyn
8-Starszy Paladyn
7-Paladyn
6-Starszy Rycerz
5-Rycerz Kapitan
4-Rycerz Sierżant
3-Rycerz
2-Kadet
1-Nowicjusz

---Legion od:

Legion albo– podstawowa i największa jednostka taktyczna armii rzymskiej złożona przede wszystkim z ciężkozbrojnej piechoty. Odpowiednik współczesnej dywizji. W pierwszych trzech wiekach imperium armia rzymska liczyła od 25 do 34 legionów. W wyprawach legionów uczestniczyli również kamieniarze, cieśle, inżynierowie i inni rzemieślnicy

---Nazwa:
Nazwa oznacza dosłownie „pobór”. W początkowych okresach istnienia państwa rzymskiego oznaczało to całość wojska, czyli wszystkich mężczyzn powołanych pod broń. Przez wiele stuleci w legionach mogli służyć wyłącznie obywatele rzymscy.
Cały

16 września 2015, 20:18

Zróbmy coś na podobę ;)
Cały

16 września 2015, 21:06

Tylko trochę trzeba datę zmienić ;) Coś koło 2025 czy coś :>
_Evil

16 września 2015, 21:31

Zajmiesz się tym ;) ?
Cały

16 września 2015, 21:33

EDIT 0.1

=========Bractwo Legionów=========

"Na słowiańskiej góry szczycie
pod jasną nadziei gwiazdą
zapisuję wróżby słowa:
wróci, wróci w stare gniazdo
stare prawo, stara mowa
i natchnione Słowian życie”

Bractwo Legionów - militarna organizacja mająca na celu wyszukiwanie technologi sprzed Ataku Lasu.
Bractwo zostało założone przez żołnierzy z Polski-Czech-Słowacji-Litwy-Ukrainy.

---Symbol:
Ręce Boga

---Starsi Bractwa Legionów:
1-Kocur-
2-Zły-
3-Han-
4-Uro-
5-Pasza-
6-Sid-
7-Majk-
8-Major-
9-Celny-

---Władza:
Władzę w Bractwie sprawuje Rada Paladynów, na czele z Starszym.
Poszczególni odpowiadają za bazę operacyjną, w której mają swoją siedzibę.

---Charakter organizacji:
Bractwo Legionów jest powojenną organizacją religijno-wojskową, co znaczy że organizacja ma rozbudowaną strukturę wojskową oraz to że są bardzo religijni.

---Rangi:
1 Nowicjusz - zazwyczaj jeszcze nieletni, brany pod opiekę przez bractwo, wychowanek i pomocnik
2 Strażnik - ochrania mniejsze osady.
3 Piechur - Podstawowy żołnierz armii.
4 Rycerz - Ulepszony żołnierz.
5 Setnik -
7 Chorąży -
6 Husarz - elitarna jednostka bojowa Mobilna, spora siła ognia.
8 Major -
9 Pułkownik -
10 Starszy - dowódca Armii.

Bazy:

-Twierdza Głogów
-Twierdza Kostrzyn
-Twierdza Kraków
-Twierdza Łomża
-Twierdza Osowiec
-Twierdza Poznań
-Twierdza Szczecin
-Twierdza Świnoujście
-Twierdza Toruń
-Twierdza Warszawa
-Twierdza Wrocław
-Twierdza Zamość
-Twierdza Zegrze
-Twierdza Boyen
-Twierdza Chełmno
-Twierdza Dęblin
-Twierdza Grudziądz
-Twierdza Kłodzko
-Twierdza Kołobrzeg
-Twierdza Koźle
-Twierdza Malbork
-Twierdza Modlin
-Twierdza Nysa
-Twierdza Przemyśl
-Twierdza Srebrnogórska
-Twierdza Wisłoujście

Pancerze:

Broń:

Pistolety:
-Vis
-MAG
-WIST-94
----------
-CZ 75
----------
-Fort-17
---------
-K100

Pistolety maszynowe:
-FB Glauberyt
-FB PM-63 RAK
----------
-Skorpion vz. 61
----------

Karabiny:
-Beryl
-Mini-Beryl
-Tantal
-Onyks
-Kb wz. 98a
-Kbk wz. 2005 Jantar
-Kbkg wz. 1960
-MSBS
----------
-vz. 58
-CZ-805 BREN
----------
-Vepr

Ciężkie karabiny maszynowe:
-UKM-2000
----------
-Uk vz. 59

Karabiny snajperskie:
-Bor
-Tor
----------
-CZ 452

Granaty:
-RGZ-89 grenade

Granatnik:
-RWGŁ-3
-Pallad

Miny:
-MN-111

Podawajcie pomysły,informacje.
Ostatnio edytowano 19 września 2015, 17:01 przez Cały, łącznie edytowano 2 razy
Cały

17 września 2015, 13:29

Yoshimo Hanada:Zróbcie listę dokładnie czego potrzebujecie, prześlijcie mi ją. Popytam się ludzi, może -o ile mnie nie skasują jak za złoto - to sam to zlecę.

Jeśli mamy za to płacić, to niema to sensu... bo nie wiadomo czy mamy szansę dotrzeć z tym do twórców. Lecz jak by się znalazł jakiś utalentowany miłośnik Survarium, to potrzebujemy w takiej kolejności:
1) Symbolu - naszywki co-najmniej w dwóch wersjach: podstawowej i Hetmańskiej (władzę Hetmana symbolizuje Buława) Idealnie by było gdyby powstała cała seria naszywek tej frakcji... powinny one być wykonane w identycznym obramowaniu, w środku symbole każdego z narodów, wtedy każdy by wybierał kogo w tej frakcji reprezentuje.
2) Grafik koncepcyjnych postaci, przedstawiających: Żołnierza, Husarza i Hetmana - według opisów roli, podanych przeze mnie. Z bronią czy bez, nie jest to istotne. Można, oczywiście, więcej jeśli będzie wena. No i bez przesady czarno-biały szkic wystarczy.
3) Jeśli już będziemy mieli to wszystko powyżej, fajnie by było przedstawić jakieś scenki obyczajowe z członkami Konfederacji Białowieskiej... W trakcie walki lub w spoczynku... im więcej tego zrobimy tym będziemy mieli większą szansę przekonać VG...

Yoshimo Hanada:Skromnie przepraszam za brak obecności tygodniu, pracuje po 10h + dojazd w jedną stronę to 2h. pon-pt mnie nie ma.

Mam podobnie... ale na nocki=) akurat jutro i pojutrze będę miał czas by nad tym przysiąść. Założę oddzielny temat, gdzie zbiorę całe info które mamy. I zacznę powoli to tłumaczyć na rosyjski...
Cały:Zróbmy coś na podobę ;)

Pozwolisz że skończę z Konfederacją Białowieską, a gdy już to zrobię, chętnie pomogę z czymś innym=)
Pasza_dem

18 września 2015, 12:53

Konfederacja Białowieska fest mi się podoba ! Świetnie napisane ,fajne nawiązania historyczne ,z przyjemnością widziałbym ta frakcję w grze , myślę że byłaby to dobra przeciwwaga dla Armii Odrodzenia :)
Ciekaw jestem tylko ,co na to powie VG ...
Maajkel

18 września 2015, 18:11

Maajkel:Ciekaw jestem tylko ,co na to powie VG ...

Też mnie to ciekawi... dowiem się, gdy skończę tłumaczenie opisów na rosyjski, i zamieszczę to na forum rosyjskim oraz wyślę maila do Kozłowskiego lub do Didienko.

Zrobimy to w formie petycji... ktoś tu pisał o tłumaczeniu na angielski? warto by było poszukać wsparcia w zainteresowanych graczach spoza Polski, tacy też pewnie się znajdą=)

To może się udać! Szególnie, jeśli odezwie się jakiś chętny do współpracy grafik koncepcyjny, który już trochę siedzi w Survarium i czuje klimat...
Chyba że uda się nam przekabacić Kuchcickiego... on już robi v VG=)
https://www.artstation.com/artist/zenitium
Pasza_dem

Aby odpowiedzieć musisz być zalogowany.

Powrót do Pomysły i propozycje