Mój patriotyczny pomysł na frakcję

Masz pomysł na ulepszenie Survarium? Opisz go w tym dziale!

13 września 2015, 15:29

Inna kwestia jest taka, że rodzimej polskiej/litewskiej/białoruskiej broni jest po prostu fizycznie za mało żeby miało to sens. Jest masa broni radzieckiej/przeróbek tejże i sporo natowskich standardów. Starsza broń to eksponaty muzealne, bez pestek lub pozbawione cech bojowych. jedyna szansa to ewentualnie broń myśliwska, Beryle, jakieś ... g36/sl8 zza odry?
Sidero

13 września 2015, 15:30

Historia: Ponieważ szerzyły się doniesienia od wędrujących włóczęgów o innych oazach cywilizacji, Bractwo Orła Białego założone w Krakowie, zaczęło wysyłać ekspedycje-poselstwa, by nawiązać współprace z innymi ocalałymi. Pierwszym stowarzyszonym ośrodkiem Była Częstochowa ponieważ Las uniemożliwiał dalsze ekspedycje na zachód i północ, postanowiono kontynuować je w kierunku na wschód lecz wkrótce nawiązano kontakt radiowy z Osadami na terenie Gdańska i Olsztyna, które poszukiwały pomocy w starciach z ugrupowaniami Armii Odrodzenia ulokowanymi W Kaliningradzie. Odnalazły one wsparcie w toruniu i Poznaniu. W kierunku wschodnim Odnaleziono osady rolnicze w okolicach Lublina i Zamościa, które już od jakiegoś czasu współpracowały z Brześciem(Białoruś) i Łuckiem(Ukraina) sprzedając żywność i prowadząc handel wymienny.
W tym samym czasie zacieśniały się relacje Białegostoku z Grodnem i Wilnem, dzięki współpracy których stworzono bezpieczny szlak handlowy Białystok - Grodno - Lida - Wilno - Kowno - Suwałki - Białystok, ze strony Litewskiej z dostępem do morza Kowno - Kłajpeda. Na tych fundamentach zawiązał się tak zwany Sojusz Handlowy, który stworzył swój wspólny Batalion Sojuszniczy Pogoń. Lecz rosnące w potęgę ugrupowanie Armii Odrodzenia - Kaliningrad wspierane drogą morską z Petersburga wszczęło walkę również z tym sojuszem. Wkrótce Gdańsk i Olsztyn skontaktowały się z Białymstokiem i zaczęły luźną współpracę z BSP chroniąc swoje osady i szlaki handlowe od zagrożenia z północy.
Łuck nawiązywał tymczasem stosunki z takimi ośrodkami jak: Lwów, Tarnopol i Nowogród Wołyński.
Lwów zaś stał się największym partnerem handlowym Bractwa Orła Białego w Krakowie. Pod swoimi wpływami Wojewoda Lwowski gromadził ogromne tereny, które nazwane zostały Rusią Lwowską, która wkrótce stanęła na drodze ugrupowaniom Armii Odrodzenia, które z Naddniestrza miały wyruszyć w kierunku północno-zachodnim na Lwów i dalej Kraków. Ogromny problem też stanowiły Wyprawy łupieżcze Czarnego rynku na zachód, które docierały nawet do Rzeszowa i Lublina. Zagrożenia dla wspólnych interesów były przyczyną powołania Zjednoczonych Sił Samoobrony - specjalnego ugrupowania mającego na celu ochronę szlaków i osad przed grabierzą ze strony Czarnego Rynku oraz imperialistycznymi aspiracjami Armii Odrodzenia.

Znakiem rozpoznawczym jest czerwona tarcza z Orłem Białym, Pogonią i Archaniołem Michałem.
Struktura, trzy główne siedziby: Kraków, Wilno, Lwów. Dowództwo sprawuje rada weteranów, która składa się z najlepszych dowódców, którzy co rok w innym sztabie organizują zebranie walne oficerów. Lecz przez większość czasu zajmują się koordynacją działań ochrony obiektów i szlaków w swoich prowincjach.
Atuty: tiery 1-5: zasadzki, partyzantka, przetrwanie. Tiery 6-10: mobilność, siła ognia.
Rangi:
1 Pachołek - nowicjusz, zazwyczaj jeszcze nieletni, brany pod opiekę przez husarza, wychowanek i pomocnik
2 Strażnik - ochrania mniejsze osady.
3 Piechur - Podstawowa jednostka obronna
4 Dziesiętnik - Dowódca dziesięciu piechurów
5 Setnik - Dowódca stu piechurów (zazwyczaj najwyższa ranga w małych miejscowościach)
6 Husarz - elitarna jednostka bojowa Mobilna, spora siła ognia.
7 Chorąży - najlepszy z Husarzy wybrany by nieść Sztandar
8 Rotmistrz - dowódca około 30 husarzy
9 Pułkownik - dowódca około 300 husarzy
10 Hetman - dowódca Armii ma pod sobą 3-4 pułkowników i kilkudziesięciu setników
Pasza_dem

13 września 2015, 15:42

Sidero:Fantastyczna zajawka.... problem w tym, że Angole Francuzi USersi i Ruskie raczej się tym pomysłem niepodjarają tak jak my. W sumie pobratymcy STefana Bandery raczej też się nieucieszą

Akurat wśród Ukraińców, o dziwo, są jednymi z największych fanów pomysłu o sojuszu "Bałtycko-Czarnomorskim"(Polska, Ukraina, Białoruś, Litwa, Łotwa a nawet Gruzja) jest to tam bardzo popularna koncepcja, siły równe Rosji i UE... takie tam=) a banderowcy... no cóż=)
Pasza_dem

13 września 2015, 15:58

Pasza_dem:Historia: Ponieważ szerzyły się doniesienia od wędrujących włóczęgów o innych oazach cywilizacji, Bractwo Orła Białego założone w Krakowie, zaczęło wysyłać ekspedycje-poselstwa, by nawiązać współprace z innymi ocalałymi. Pierwszym stowarzyszonym ośrodkiem Była Częstochowa ponieważ Las uniemożliwiał dalsze ekspedycje na zachód i północ, postanowiono kontynuować je w kierunku na wschód lecz wkrótce nawiązano kontakt radiowy z Osadami na terenie Gdańska i Olsztyna, które poszukiwały pomocy w starciach z ugrupowaniami Armii Odrodzenia ulokowanymi W Kaliningradzie. Odnalazły one wsparcie w toruniu i Poznaniu. W kierunku wschodnim Odnaleziono osady rolnicze w okolicach Lublina i Zamościa, które już od jakiegoś czasu współpracowały z Brześciem(Białoruś) i Łuckiem(Ukraina) sprzedając żywność i prowadząc handel wymienny.
W tym samym czasie zacieśniały się relacje Białegostoku z Grodnem i Wilnem, dzięki współpracy których stworzono bezpieczny szlak handlowy Białystok - Grodno - Lida - Wilno - Kowno - Suwałki - Białystok, ze strony Litewskiej z dostępem do morza Kowno - Kłajpeda. Na tych fundamentach zawiązał się tak zwany Sojusz Handlowy, który stworzył swój wspólny Batalion Sojuszniczy Pogoń. Lecz rosnące w potęgę ugrupowanie Armii Odrodzenia - Kaliningrad wspierane drogą morską z Petersburga wszczęło walkę również z tym sojuszem. Wkrótce Gdańsk i Olsztyn skontaktowały się z Białymstokiem i zaczęły luźną współpracę z BSP chroniąc swoje osady i szlaki handlowe od zagrożenia z północy.
Łuck nawiązywał tymczasem stosunki z takimi ośrodkami jak: Lwów, Tarnopol i Nowogród Wołyński.
Lwów zaś stał się największym partnerem handlowym Bractwa Orła Białego w Krakowie. Pod swoimi wpływami Wojewoda Lwowski gromadził ogromne tereny, które nazwane zostały Rusią Lwowską, która wkrótce stanęła na drodze ugrupowaniom Armii Odrodzenia, które z Naddniestrza miały wyruszyć w kierunku północno-zachodnim na Lwów i dalej Kraków. Ogromny problem też stanowiły Wyprawy łupieżcze Czarnego rynku na zachód, które docierały nawet do Rzeszowa i Lublina. Zagrożenia dla wspólnych interesów były przyczyną powołania Zjednoczonych Sił Samoobrony - specjalnego ugrupowania mającego na celu ochronę szlaków i osad przed grabierzą ze strony Czarnego Rynku oraz imperialistycznymi aspiracjami Armii Odrodzenia.

Znakiem rozpoznawczym jest czerwona tarcza z Orłem Białym, Pogonią i Archaniołem Michałem.
Struktura, trzy główne siedziby: Kraków, Wilno, Lwów. Dowództwo sprawuje rada weteranów, która składa się z najlepszych dowódców, którzy co rok w innym sztabie organizują zebranie walne oficerów. Lecz przez większość czasu zajmują się koordynacją działań ochrony obiektów i szlaków w swoich prowincjach.
Atuty: tiery 1-5: zasadzki, partyzantka, przetrwanie. Tiery 6-10: mobilność, siła ognia.
Rangi:
1 Pachołek - nowicjusz, zazwyczaj jeszcze nieletni, brany pod opiekę przez husarza, wychowanek i pomocnik
2 Strażnik - ochrania mniejsze osady.
3 Piechur - Podstawowa jednostka obronna
4 Dziesiętnik - Dowódca dziesięciu piechurów
5 Setnik - Dowódca stu piechurów (zazwyczaj najwyższa ranga w małych miejscowościach)
6 Husarz - elitarna jednostka bojowa Mobilna, spora siła ognia.
7 Chorąży - najlepszy z Husarzy wybrany by nieść Sztandar
8 Rotmistrz - dowódca około 30 husarzy
9 Pułkownik - dowódca około 300 husarzy
10 Hetman - dowódca Armii ma pod sobą 3-4 pułkowników i kilkudziesięciu setników

Świetnie to ułożyłeś, ale nadal zastanawiam się nad atutami. Myślałem by zrobić od 1-5 tieru bardzo mobilne oddziały szturmowe z pancerzami umożliwiającymi szybkie przemieszczanie oraz przetrwanie w najcięższych warunkach, które były by wysyłane jako zwiad i regularne oddziały a od 6-10 tieru zrobić ciężko opancerzonych elitarnych wojów, którzy docierają na pole walki jako najcięższe oddziały i robią porządek jeśli regularne oddziały by zawiodły.
Jatsumoto

13 września 2015, 16:36

@Sidero
Też tak o tym myślałem, ale przecież nikt nam nie daje na siłę tej frakcji, tylko my sami próbujemy coś stworzyć. To decyzja odgórna czy nasza frakcja ujrzy światło dzienne czy nie. A jeśli jakaś nacja będzie nam zazdrościła to przecież nic nie będzie stało na drodze, aby inni też podsyłali swoje pomysły VG.

@Pasza_dem
Bardzo fajny opis. Ładnie ujęte i nie ograniczyłeś frakcji tylko do Polski.
Urocyon

13 września 2015, 16:36

Kpr_Wredny_Kocur:Myślałem by zrobić od 1-5 tieru bardzo mobilne oddziały szturmowe z pancerzami umożliwiającymi szybkie przemieszczanie oraz przetrwanie w najcięższych warunkach, które były by wysyłane jako zwiad i regularne oddziały a od 6-10 tieru zrobić ciężko opancerzonych elitarnych wojów, którzy docierają na pole walki jako najcięższe oddziały i robią porządek jeśli regularne oddziały by zawiodły.

Mniejwięcej tosamo proponuję=) możemy poukładać sobie jak ma to wyglądać... narazie wychdzi mi tak:
Uzbrojenie i ekwipunek
1) Pistolet, Karabin, Plecak(+1 slot), Ubrania które można kupić w demobilu(jednolity kolor). Pakowność, przeciętna Izolacja, brak pancerza. Można go dodać jako jeden z najbardziej rozpowszechnionych po 2 wojnie światowej... na czarnym rynku podejrzewam że jest tego pełno.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Karabin_Kar98k
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pistolet_Vis_wz._35
http://static1.rockmetalshop.pl/pol_pl_ ... 3334_6.jpg
2) Ubiór myśliwski (maskowanie). Dobra izolacja, broń gładkolufowa, pułapki.
http://military-zone.sklep.pl/galerie/c ... 1_7053.jpg Czapka z herbem.
3) Lekki pancerz, Pistolet Maszynowy, słaba izolacja, dobra mobilność.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pistolet_maszynowy_PM-63
4) Pancerz wzmocniony, izolowany, średnia mobilność. Uniwersalność.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Karabin_SWT
5) Mobilność, dobry pancerz, maskowanie, Sztucer z lunetą oraz AKMS
http://tamed.pl/186-sztucery-mysliwskie
Ostatnio edytowano 13 września 2015, 18:02 przez Pasza_dem, łącznie edytowano 1 raz
Pasza_dem

13 września 2015, 17:45

Temat tylko polskiej frakcji raczej się nie przyjmnie...
Najlepiej go rozwińmy i oceńmy.
A jak wyjdzie na za bardzo polski to zawsze można zrobić unię:
Polska-Ukraina-Litwa-Czechy-Słowacja

Polski pancerz:
http://fallout.wikia.com/wiki/Power_arm ... SARM~2.JPG

Czeski pancerz:
http://peepook.deviantart.com/art/Sarco ... -389496835

Słowacki pancerz:
https://data.archive.moe/board/tg/image ... 554751.jpg
Cały

13 września 2015, 17:53

Fabuła uni:
Polacy,Polska Armia itp poszli do krakowa i tam zostali, przez radio nadawali informacje że mają broń,jedzenie,wodę i schronienie dla wszystkich ocalałych...
więc wszyscy dookoła przyjeżdżali do Polski...
I tak powstała unia.
KONIEC
Cały

13 września 2015, 18:06

Cały:Fabuła uni:
Polacy,Polska Armia itp poszli do krakowa i tam zostali, przez radio nadawali informacje że mają broń,jedzenie,wodę i schronienie dla wszystkich ocalałych...
więc wszyscy dookoła przyjeżdżali do Polski...
I tak powstała unia.
KONIEC

Czechy i Słowacja? też jest to ciekawym rozwiązaniem. Jest trochę fajnej broni czeskiej=)czytaj moją wersję z Polską Litwą, Białoruśią i Ukrainą...
Pasza_dem

13 września 2015, 18:55

W sumie to można by było zmienić nazwę na Bractwo Nowego Świtu lub Bractwo Sanacji by nie było typowo polskie ze względu na przyjęcie tej frakcji przez innych a wiadomo, biały orzeł jest można powiedzieć typowo polski.
Jatsumoto

13 września 2015, 19:18

Kpr_Wredny_Kocur:W sumie to można by było zmienić nazwę na Bractwo Nowego Świtu lub Bractwo Sanacji by nie było typowo polskie ze względu na przyjęcie tej frakcji przez innych a wiadomo, biały orzeł jest można powiedzieć typowo polski.

Tak jak ja to opisałem, twoje Bractwo Orła Białego jest jednym z członków założycieli docelowej frakcji... na równi z Batalionem Sojuszniczym "Pogoń" i Brygadą Samoobrony Rusi Lwowskiej. Dlatego ten herb doskonale pasuje do tej koncepcji: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... ng.svg.png

A nazwa... proponuje coś neutralnego, w stylu "Zjednoczone Siły Samoobrony" lub "Pospolite Ruszenie" Lub "Sojusznicza Gwardia"
Pasza_dem

13 września 2015, 20:01

"(A nazwa... proponuje coś neutralnego, w stylu "Zjednoczone Siły Samoobrony" lub "Pospolite Ruszenie" Lub "Sojusznicza Gwardia")"

A czemu nie Czerwona partia robotnicza :D HAHAHA
Cały

13 września 2015, 21:45

Cały:A czemu nie Czerwona partia robotnicza :D HAHAHA

No cóż... bo nie! jednej frakcji komuchów w tej grze wystarczy=)

Swoją drogą ciekawe jakie są szanse na odzew od twórców? Może warto to przetłumaczyć i wrzucić na forum rosyjskie jako petycje od polskich graczy?
No i proponuję wszcząć burzę mózgów, co do nazwy takiego międzynarodowego ugrupowania, bo żadna z opcji nie wydaje się na razie dobra...
Najbardziej mi odpowiada Pospolite Ruszenie - i historycznie i międzynarodowo, i bojowo=)
Pasza_dem

13 września 2015, 22:11

Unia Odbudowy, Unia Sanacji, Gwardia Sanacyjna, Unia Nowego Świtu, Kompania Odnowienia, Gwardia Odnowienia, Nowy Świt, Legion Sanacji, Legion Odnowienia, Legion Nowego Porządku, Front Odnowienia, Front Sanacji. To moje propozycje, wszystkie mają odrodzenie albo nowy świt ze względu na to, że frakcja chce odbudować cywilizację.
Jatsumoto

13 września 2015, 22:14

Nie wiem czy dzielenie się tym na rosyjskim forum to dobry pomysł, zaraz powiedzą, że chcemy przejąć Survarium. Chyba, że samo VG będzie chciało skonsultować to z graczami.
Co do nazwy, to mi się podoba Unia Sanacji, bo Pospolite Ruszenie to takie mało zachęcające moim zdaniem (przemawia takie - idziemy na hura, zobaczymy co będzie). Tym bardziej, że może się to kłócić z wyposażeniem tej frakcji, bo historycznie rzecz ujmując, to w pospolitym ruszeniu nie było jednolitego ubioru, tylko każdy załatwiał sobie we własnym zakresie. Może się czepiam, ale takie moje zdanie.
Urocyon

14 września 2015, 05:35

Sanacja niestety nie pasuje tu logicznie, ponieważ Sanatio(od Sanatorium lol) oznacza uzdrowienie... a co tu uzdrawiać? tu potrzebna jest reinkarnacja, Odrodzenie cywilizacji ale niestety Armie Odrodzenia już mamy...
Pospolite ruszenie zaś faktycznie, jest w założeniu para-militarne i ochotnicze... morze po prostu "Rzeczpospolita" republika - dla ludzi=)))))
Pasza_dem

14 września 2015, 09:54

Świetny koncept na nową frakcję !
Moja sugestia co do elementów składowych frakcji - może by tak uwzględnić wszystkie państwa Grupy Wyszehradzkiej + np Państwa Bałtyckie , Ukrainę/Białoruś ? Dałoby to jednocześnie większe możliwości na utworzenie zróżnicowanego arsenału ,jak i byłoby adekwatne historycznie (Polak - Węgier dwa bratanki , Rzeczpospolita Obojga Narodów, itp) :D

Co do jakiś wyższych tierem pancerzy, przypomniał mi sie Afterfall Insanity ,z ich Husarią :

http://polygamia.pl/Polygamia/51,95336,7916348.html

Co o tym sądzicie ?
Maajkel

14 września 2015, 11:54

Pasza_dem:Sanacja niestety nie pasuje tu logicznie, ponieważ Sanatio(od Sanatorium lol) oznacza uzdrowienie... a co tu uzdrawiać? tu potrzebna jest reinkarnacja, Odrodzenie cywilizacji ale niestety Armie Odrodzenia już mamy...
Pospolite ruszenie zaś faktycznie, jest w założeniu para-militarne i ochotnicze... morze po prostu "Rzeczpospolita" republika - dla ludzi=)))))

No to można sięgnąć w przeszłość jeszcze i zastosować Renesans z francuskiego renaissance i to nawet by pasowało jeżeli chodzi o logikę bo Renesans był takim okresem odbudowy starych wartości i odrzucenie zacofania średniowiecza oraz jest to okres nowych w wielu dziedzinach.
Jatsumoto

14 września 2015, 15:38

Kpr_Wredny_Kocur:Renesans

Też mi to przez myśl przeszło=) tylko że w nadal, po rosyjsku to będzie "Возрождение" czyli Odrodzenie... chodziarz "Ренесанс" też jest w słowniku.
lecz to dyskwalifikuje tą nazwę=(((
https://eu.survarium.com/eu-en/page/renaissance-army
Komuchy nas uprzedziły=(((((
Pasza_dem

14 września 2015, 16:15

A może zastosować Przebudzenie? Nazwę tę można uzasadnić w ten sposób, że po i przed armagedonem ludzkość była "uśpiona", ale teraz nastąpiło przebudzenie i trzeba odbudować cywilizację nie ingerując w naturę i żyć z nią w zgodzie a nie jak to miało miejsce przed upadkiem gdzie ludzie nie liczyli się z niczym. Tylko czy zostawić samo Przebudzenie czy jakoś powiązać z czymś innym np: Legion, Gwardia, Unia? No, ale przyznam, że nazwa trochę brzmi jak nazwa sekty, ale na tą chwilę cały czas myślę i daje to co mi się uda wydukać.
Jatsumoto

Aby odpowiedzieć musisz być zalogowany.

Powrót do Pomysły i propozycje