Mój pomysł nową frakcję

Masz pomysł na ulepszenie Survarium? Opisz go w tym dziale!

08 czerwca 2015, 00:23

Krety-
(Nazwa do zmiany)
-Po pojawieniu się lasu mieszkańcy uciekli do: tuneli,metra,schronów,jaskiń by uciec przed lasem,zarodnikami i mutantami.
Chwile przed zagładą zebrali ubrania i żywność dzięki czemu przeczekali najgorsze.
Łączność nawiązywali dzięki ręcznej roboty radiostacji.
Prąd mieli z agregatów.
Powietrze z sieci zamaskowanej wentylacji.
Budowali tunele by łączyć się z innymi niczym krety(lub inna nazwa)
Odnajdowali stare sieci tuneli,magazynów tworząc podziemny świat.
Gdy wyszli na powierzchnie powitało ich piekło matki natury i jej napromieniowane bękarty biologicznej wojny.
Z czasem dogadali się z włóczęgami(po spotkaniu się z Pietrovem) w zamian za broń,milczenie i ochronę ich wejść Krety(...) dzieliły się bogatymi zbiorami jedzenia,ubrań i technologi.
Po handlu z włóczęgami krety postanowili preferować broń cichą dzięki czemu organizowali małe wypady na zewnątrz by zdobyć coś przydatnego lub by sprzedać a gdy ktoś za dużo widział lub wiedział przepadał bez śladu bo krety wolały jednak by nikt oprócz włóczęgów nic o nich nie wiedział.
...
Wychodząc oślepiło go jasno-zielone światło ale po takim czasie spędzonym w norze było to raczej przyjemne.
To słońce przebijało się przez liście.
Szyszka rozejrzał się...dookoła betonowego sklepienia była tylko zieleń,naciągnął maskę na twarz i niepewnym krokiem udał się przed siebie.
Uśmiechnął się sam do siebie przypominając sobie jak tłoczne było to miejsce a teraz jest tu tak pusto.
Wyszedł na zewnątrz ale przez całą ulice był ten sam widok zniszczony budynek przykryty liśćmi a gdzieniegdzie z środka ulicy wyrastało drzewo.
Szyszka pomyślał sobie: że natura upomniała się o swoje tereny.

Szyszka: Kiedyś pewien człek powiedział: "Ludzie, będziemy chronić i pomnażać to piękno, a nie niszczyć je!" ale teraz czy ma to jakiś sens ? po tej zagładzie czy cholera wie co ?
Kołchozov: Nu tak ciekawa sprawa no ale teraz rusz dupe i poszukaj jakiego źródła wody.
Szyszka: Dobra dawaj baniaki stary capie.
Kołchozov : Komu w drogę temu las da czas.
Szyszka : Innym nie dał...

Podczas szukania czystej wody przez szyszkę,w tym samym czasie po drugiej stronie ulicy.

Celny : Ale mi się żreć chce!
Pitrov : Cicho tam bo jakie nieszczęście na nas sprowadzisz
Celny : Kiedy mi się chce,daj choć połowę konserwy
Pitrov : 30 minut temu zjadłeś zapas za 2 dni!
Celny : A po chuj braliśmy cały szpej z magazynu ? ciężkie to i szybciej się męczę.
Pitrov : Dobra masz zjedz moje...
Celny : A do picia też dasz ?
Pitrov : Osz ty!
Celny : Te patrz jakiś nowy!
Pitrov : A no faktycznie jakiś dziwny niby ubranie normalne ale jakiś blady.
Celny : Mutant ?
Pitrov : To człowiek! ślepy ty czy co ?
Celny : Dobra zagadam ale jak tamten zacznie coś kombinować to ja padam na twarz a ty strzelasz.
Pitrov : nu dawaj
-+-
Celny : ej ty tak ty co takiś blady jak ściana ?
Pitrov : Oj będzie źle!
Szyszka nie był przygotowany na spotkanie innych zawsze myślał że ci z zewnątrz pomarli a teraz jednego takiego martwego miał przed sobą uzbrojonego w m4.
Celny przyglądał się nieznajomemu z zaciekawieniem tamten miał w oczach jednocześnie przerażenie i zaskoczenie.
Celny : gada ty czy jak ?
Szyszka : a tak gada proszę pana.
Celny : No to jak gada to jakie ma imię ?
Szyszka pomyślał że lepiej nie podawać swojej prawdziwej nazwy z okolicy a wiec, nazywam się: Ivan
Celny : a mnie zwą celny bo zawsze celnie strzelam tylko czasem na dalekie dystanse nie odróżniam ludzi od zwierząt.
Podbiega pietrov z ręką uniesioną ku górze :Witaj nieznajomy kto ty ?
Celny : a to jest ivan ma sweter i czegoś szuka.
Szyszka pomyślał że lepiej skłamać: A tak szukam broni i zapasów.
Celny :jołki połki A TO SIĘ ŚWIETNIE SKŁADA bo właśnie zrabowaliśmy stary magazyn i wiesz co? mogę ci zaoferować na start naszej przyjaźni ponoszenie mojego szpeju a jak dojdziemy do bazy to coś ci tam załatwię.
Szyszka : Ale naprawdę nie trzeba ja sobie poradzę proszę pana.
Celny : Patrz jaki dowcipny już go lubię...
I tak Szyszka poznał Celnego i Pietrova była to owocna przyjaźń bo szyszka nosił towar celnego a pietrov dał mu mapę okolic i najbliższych baz wypadowych oraz miasteczek.Dzięki temu szyszka stworzy handel miedzy kretami(...) a włóczęgami.

No taki tam bonus i przepraszam za wulgaryzmy bo wiem że niektórych to denerwuje.
Cały

08 czerwca 2015, 05:41

Hmm, wyczuwam inspirację dziełami Dmitrija Głuchowskiego ;)
_Evil

08 czerwca 2015, 15:45

Oj tak :)
Cały

09 czerwca 2015, 09:01

Już po 3 wersie było można wyczuć nawiązanie do uniwersum metro 2033. Plus za to.
Resztę przeczytałem z ciekawością i zainteresowaniem.
Ale moim zdaniem _Krety_ musiały by być zróżnicowane pod względem zachowań i kultury, wszakże nie każdy tunel się łączy i nie mogli stworzyć kolektywu. Za to z powodu wielu "dziur i tuneli" mogli by być naprawdę liczna frakcją.
simi

09 czerwca 2015, 22:15

Ich kolonie mogą się rozciągać nawet pod lasem o daje im przewagę nad innymi.
Cały

10 czerwca 2015, 12:13

Ale czy LAS by pozwolił ludziom na to? Brutalna siła LASU miażdży fortyfikacje i budynki ze stali i betonu, tunel w ziemi nie byłby zbyt dużą przeszkodą.
simi

10 czerwca 2015, 14:50

simi:Ale czy LAS by pozwolił ludziom na to? Brutalna siła LASU miażdży fortyfikacje i budynki ze stali i betonu, tunel w ziemi nie byłby zbyt dużą przeszkodą.

Ale znajduje się pod lasem
Cały

10 czerwca 2015, 14:50

To jest świetny pomysł
sgtSZKLARZ

11 czerwca 2015, 20:40

Celny:
Ale znajduje się pod lasem

hmm, może i masz rację.
Co prawda widzę dużo problemów z takim drążeniem tuneli ale gdyby "kretami" mieli by być na przykład górnicy lub ludzie z rejonów górniczych którzy przez lata zbierali doświadczenie pod ziemią, to kto wie.
simi

Aby odpowiedzieć musisz być zalogowany.

Powrót do Pomysły i propozycje