Podzespoły broni i koncert życzeń

Masz pomysł na ulepszenie Survarium? Opisz go w tym dziale!

02 maja 2015, 09:46

W ostatnich pytaniach i odpowiedziach, było o broni. Napisano, że obecny system trzech losowych modyfikatorów zostanie połączony z dołączaniem podzespołów broni. Do tego w lobby pojawiła się zakładka "Warsztat", jej znaczenia możemy się na razie domyślać.
Do tego ten system jest już częściowo realizowany, ponieważ niektóre bronie mają wbudowane podzespoły w postaci szyn montażowych, uchwyty stabilizujące, tłumików, i celowników optycznych, H&K 416A5 ma nawet wbudowany kolimator.

Co do samego systemu pozyskiwania podzbiorów, można to załatwić na dwie sprawy: sprzedaż albo drop, bądź pomieszać ten system. Jednak według mnie wprowadzając system handlowy gracze w mig wykupią podzbiory i poulepszają swoją broń, dlatego jestem zwolennikiem dropu.

Prócz proponuje mały koncert życzeń, ja na początku mam dwa

Bajkał 153
Kolimator, szyna montażowa, przedłużka celownika.
http://www.alfacharlie.pl/index.php?opt ... atid=8:bro
tu mam link potwierdzający możliwość zmian

Saiga-12
wymiana lufy, powiększenie magazynka, szyny, celownik, oświetlenie, uchwyt stabilizujący, moduł ognia automatycznego http://en.wikipedia.org/wiki/Saiga-12

Najogólniej twórcy mogą dodać sporo podzespołów do broni, jak też wkładek do pancerza. Liczę na wasze życzenia.
Szlam
Survivor

02 maja 2015, 10:55

Granatnik GP-30 lub GP-25 do AK ! :D
Diegtiarov

02 maja 2015, 12:56

Fajnie byłoby zobaczyć lasery/latarki do broni. Problem w tym, że nie miałyby zastosowania w rozgrywce, chyba że dodadzą nocną porę do map.
slear

02 maja 2015, 13:55

Moim zdaniem gra jest za szybka na tych mapach i wiele rodzajów modyfikacji w obecnej sytuacji jest bez sensu...
Chyba, że było by to rozwiązane w jakiś magiczny sposób, np nabijanie lvla celownikowi, odblokowanie różnych bajerków na danej broni itd.

Jak już będzie tryb wolny, a oni twierdzą, że warsztat się do tego przyda to proszę bardzo :D jest to znak, że wolny tryb jednak będzie wyglądał kozacko.

.....................................................................................................
Zapraszam! - Kanał YT poświęcony jedynemu, właściwemu uniwersum! https://www.youtube.com/watch?v=gWm_HzDcpEg - EKWIPUNEK STALKERA!
WagonKurde

02 maja 2015, 14:02

Jak już będzie tryb wolny, a oni twierdzą, że warsztat się do tego przyda to proszę bardzo :D jest to znak, że wolny tryb jednak będzie wyglądał kozacko.

Pytanie tylko kiedy będzie skoro nie robią hypu żadnymi screenami...
slear

02 maja 2015, 14:09

Oni wgl jeżeli chodzi o reklamy tej gry i zachęcanie to dają czadu po całości :P
Niby z ich wypowiedzi wynika, że do końca 2015 roku ma być premiera, a tryb wolny ma być przed premierą.

A teraz jak weszli na Steam to widzę, że coś ich goni do przodu, więc możliwe, że ten proces się przyśpieszy.

........................................................................................
Zapraszam! - Kanał YT poświęcony jedynemu, właściwemu uniwersum! https://www.youtube.com/watch?v=gWm_HzDcpEg - EKWIPUNEK STALKERA!
WagonKurde

02 maja 2015, 14:26

Hoho, pierwotnie zakładali wydanie freeplay w połowie 2014 i wielu innych rzeczy, których jeszcze nie ujrzeliśmy. Też mam nadzieję, że Steam wpłynie na czas oraz ilość contentu dodawanego do gry, ale trudno mi w to uwierzyć...
slear

02 maja 2015, 14:42

Jak już weszli to pewno nie chcą z niego wylecieć ;) a steam to steam i oni jednak wymagają.
Zwłaszcza od takich produkcji bo jak wiadomo jest ich troche.

........................................................................................
WagonKurde

02 maja 2015, 23:29

Moim zdaniem by wprowadzić modyfikacje broni to pierw musieliby usprawnić balans, na chwilę obecną nie wyobrażam sobie w tej grze wytłumionego SVD albo AK-12 z celownikiem optycznym..
Ziomkowsky

03 maja 2015, 10:22

A dlaczego nie przecież to survarium tu wszystko jest możliwe macie teraz super przykład Ubersweterki :P.Moim zdaniem modyfikacja broni będzie na pewno na plus tylko żeby było to ograniczone w jakiś sposób ja aby chcę do mosin nagant celownik optyczny :)
magasi1

03 maja 2015, 13:24

Diegtiarov:Granatnik GP-30 lub GP-25 do AK ! :D

VG już na samym początku tworzenia Survarium, Podkreślił że w grze Nigdy nie pojawią się Granatniki ani Wyrzutnie rakiet.
Emto

03 maja 2015, 15:57

Szlam:
Saiga-12
wymiana lufy, powiększenie magazynka, szyny, celownik, oświetlenie, uchwyt stabilizujący, moduł ognia automatycznego http://en.wikipedia.org/wiki/Saiga-12

Najogólniej twórcy mogą dodać sporo podzespołów do broni, jak też wkładek do pancerza. Liczę na wasze życzenia.

Podpisuje się pod Saiga-12. Powiększenie magazynka może było by za mocne... Ale same dodatki typu latarka, moduł ognia automatycznego, czy kosmetyczne zmiany byłyby spełnieniem moich snów.

Twórcy mogliby fajnie rozwiązać ten system. Wg mnie mogłoby to wyglądać następująco:

Broń zwykła - nie można dodawać ulepszeń.

Broń niebieska - Można dodać jedno ulepszenie. (najsłabsze) np. latarka, zmiana wyglądu) - Tutaj można byłoby dodać jeszcze jakieś takie malutkie ulepszenia typu: Wymiana spustu (zwiększa współczynnik szybkości naciskania - jak w umiejętnościach)

Broń zielona - dwa ulepszenia (jedno troszkę mocniejsze) np. uchwyt, zmiana lufy, celownik

Broń złota - trzy ulepszenia (jedno najmocniejsze) np. większy magazynek, celownik optyczny, tłumik(nie do wszystkich)

Fajnie jeszcze jakby te ulepszenia pokazywały zmiany w statystykach - np: Większy magazynek - (-8% do szybkości przeładowania; +10 pojemność magazynka)

Tłumik - wiadomo - (-4% do obrażeń)

Uchwyt - (+5% do zmniejszenia rozrzutu z biodra)
MISTYCZNY__KARCZMARZ
Moderator

04 maja 2015, 11:04

mistycznykarczmarz,
Nie, po prostu nie.
Dopiero zaczęło by się narzekanie że ta gra jest p2w.

Emto_PL,
Tak się trochę przyczepie, VG też zapewniało na samym początku że w grze nigdy nie będzie elementów p2w, a dziś wiadomo jaka jest sytuacja. :P
Ziomkowsky

04 maja 2015, 21:58

Ziomkowsky:Tak się trochę przyczepie, VG też zapewniało na samym początku że w grze nigdy nie będzie elementów p2w, a dziś wiadomo jaka jest sytuacja. :P

Gdzie ty widzisz p2w ?? bo ja nie widzę jakoś tego. Masz dostępne coś w sklepie, ale możesz także to wydropić. I w większości wypadków to co masz z "dropu" jest lepsze niż to co jest kupne. Bo przedmioty z dropu możesz dowolnie modyfikować, a za golda masz stałe statystyki których się nie da zmienić.

Premium przyśpiesza tylko twoje zarobki/reputacje. Ale bez premium też da się grać tylko wolniej.

Widzisz gdzieś tu p2w ?? Bo ja nie widzę. Jeśli masz przykład to proszę podaj.
Emto

04 maja 2015, 23:50

Ehhh... wersja premium Vintoreza i Vikhr ma więcej pocisków w magazynku, no i to jest niestety już p2w, może nie na jakąś ogromną skale no ale wciąż.
Tak, wiem że mają być wprowadzone modyfikacje broni i w każdej dasz sobie powiększony magazynek, ale po co wprowadzać to częściowo wcześniej do płatnych wersji i robić niepotrzebne zamieszanie?

Zauważ że dużo negatywnych opinii o tej grze na Steamie dotyczy aspektu p2w, no a jak to ktoś powiedział - tysiące much nie mogło się mylić, coś w tym gównie musi być, to że kogoś zabił gość z premium karabinem i zabity automatycznie myśli "premium broń pomogła mu mnie zabić" podczas gdy w rzeczywistości to tylko skin to jedno, bo to typowe myślenie, ale jak karabin premium rzeczywiście jest lepszy od swojego darmowego odpowiednika to już inna sprawa.

Mnie osobiście nie przeszkadza to jak raz na 20 meczy znajdzie się przeciwnik z premium Vintorezem, no ale dużej ilości osób to przeszkadza więc po co to dodawać? W dodatku nie poinformowano o tym graczy (temat na ang forum o ukrytych statystykach premium broni).

https://www.youtube.com/watch?v=o6VNy_biOfM
"W pełni podzielam obawy graczy. Sam również grałem w gry, w których istniała broń zadająca X obrażeń i tuż obok do kupienia była broń dziesięciokrotnie potężniejsza. Uważam to za absurd i wyciąganie pieniędzy od graczy. Z pewnością nie zamierzamy pójść w tym kierunku."

No to chyba zmienili zdanie, bo obecnie premium VSS Vintorez jest praktycznie lepszą wersją darmowego VSK w każdym aspekcie - krótszy czas przeładowania, mniejszy odrzut i większe obrażenia.

Ktoś powie "no dobra, ale to tylko parę procent przewagi, nie wygrasz tym całego meczu", Weźmy na przykład Counter-Strike, kto gra ten wie ile trzeba się namęczyć, ustawić i celować w jednym miejscu by dobrze rzucić granat dymny ograniczające pole widzenia przeciwnika. No niby granat, który w dodatku obrażeń nie zadaje, a dzięki niemu zyskaliśmy w jakimś procencie przewagę i możemy nawet wygrać rundę, tak samo myślę o tych 10 nabojach więcej w broni premium, bez tych dodatkowych nabojów nie zabijesz jeszcze jednego przeciwnika, który on z kolei zabije dwóch sprzymierzeńców którzy mieli iść przejąć punkt A, no i mecz przegrany - zabrakło kilku procent badań by prześcignąć przeciwnika.
W Counter-Strike widać najlepiej jak te parę procent może odmienić los meczu.
Myślę, że wyczerpałem temat.
Ziomkowsky

05 maja 2015, 11:34

Jak dla mnie to brak celowników! Nie mówię tutaj o PSO albo innych snajperskich do Mosinów albo Kałachów jak to w Stalkerze się montowało ale chociaż coś na styl ACOG albo kolimatorów, żeby celowanie nie zajmowało 1/3 ekranu muszką i szczerbinką ;/ Prosty celownik optyczny 1,5x dla parasnajperek i jakiś kolimator powinien być dostępny już od początku gry- nie mówię że tani, nie mówię, że cudowny ale powinien być!

Co do P2W i karabinków premium... W przypadku niskolevelowych kombinezonów jak patrzyłem sprawa jest prostsza bo tam jest w większości bonus do expa i kasy, ale z karabinkami to niefajne ;/

W normalnych grach można zacisnąć zęby i wmawiać sobie- "on ma premke, on ma broń za golda, szybko wbije lvl i spotkamy się znowu na wysokich tierach, a tym czasem, ja tu rządzę!". Ale w rankedach boli d***, bo nie dosyć, że latając na 3-4 tierze ganiają mnie z SVD albo VSSK to jeszcze gania mnie Sweter z premium gnatem o.O
Dooku

05 maja 2015, 12:56

Do kilku broni przydał by się nowy celownik bo mają tak kiczowaty, że masakra.

......................................................................................
PIWNY STALKER! ZAPRASZAM DO NOWEJ SERII S.T.A.L.K.E.R.A. PRZY PIWIE! A JA PALE ALE - PINTA! https://www.youtube.com/watch?v=tBqAxFpqHo4
WagonKurde

05 maja 2015, 13:46

Do kilku broni przydał by się nowy celownik bo mają tak kiczowaty, że masakra.

Uzi ? :D
_Evil

05 maja 2015, 15:21

Uzi, FN FNC, eMka i Socom.

Mogliby się pobawić zoomem i DoFem by to naprawić, obecnie przyrządy celownicze tych broni można porównać do strzelania przez dziurkę od klucza.
Ziomkowsky

05 maja 2015, 21:49

Ziomkowsky:Uzi, FN FNC, eMka i Socom.

Mogliby się pobawić zoomem i DoFem by to naprawić, obecnie przyrządy celownicze tych broni można porównać do strzelania przez dziurkę od klucza.

PP-91 Kedr i Wiepr. Oraz masakryczny EOTech w H&K 416A5
Emto

Aby odpowiedzieć musisz być zalogowany.

Powrót do Pomysły i propozycje