Trochę pomysłów/uwag

Masz pomysł na ulepszenie Survarium? Opisz go w tym dziale!

25 kwietnia 2015, 14:17

Na wstępie pragnę zaznaczyć że nie czytałem innych postów na tym forum i mogę się nałożyć na czyjąś uwagę i z góry przepraszam
Dodatkowo chcę zaznaczyć ze przegrałem może z 5+h w Survarium i nie jestem super wyjadaczem (jeśli chodzi o wiedzę na temat gry bo statystyki to inna sprawa po za tym statsy z puba to jak nie statsy) no ale jako że dostałem sie do bety wcześniej pograłem trochę i przestałem i teraz niedawno wróciłem i postanowiłem że zwrócę uwagę na parę spraw może coś pomogę może nie w każdym razie liczę na dyskusje

1.Kwestia granatów i apteczek
Aktualnie z moich doświadczeń :P wynika że kupujemy item do gry np apteczkę i jeśli zużyjemy ją jedną w czasie gry to jeśli nie mamy więcej w plecaku w magazynie to więcej ona sie w naszym eq nie pojawi a szkoda bo moim zdaniem można to ciekawie rozwiązać mianowicie kupujemy item (apteczke) ładujemy do eq wbijamy do meczu dostajemy kulkę musimy się leczyć więc chyc używamy apteczunii (ja w sumie ich nie używam bo wystarczy heal regen w spodenkach :PP) spooko lecimy dalej trach trach zgon resp i co kupiliśmy tylko jedną apteczkę która zużyliśmy no więc logika podpowiada ze przed meczem muszę kupić ich np 20 pytam po co skoro mogę ich nie użyć więc wydam kasę w błoto lepiej było by zrobić tak że kupujemy jedną apteczkę którą ładujemy do eq i gra zlicza nam w czasie gry ile tych apteczek użyliśmy (tz jedna na jedno życie albo tylko tyle ile mamy w eq na jedno zycie 2 miejsca 2 apteczki tylko 2 apteczki na życie) czyli podsumowując mamy 2 apteczki i użyliśmy zawsze wszystkie przez 3 życia gra podlicza 6 apteczek mnoży razy 30 srebra i odejmuje od zysku na podsumowaniu gry mam nadzieje ze jakoś to wyjaśniłem :))

2.Mapy i wybór map przed grą
O co chodzi zauważyłem ze twórcy mają tendencje do robienia map dużych na podbę dżungli :( oczywiście nie ma w tym nic złego ale konsekwencją jest to że np ja jako że jestem agresywnym graczem i lubię sb rushować ginę przez gościa siedzącego w krzakach z shotgunem/sniperką i kampującego na graczy którzy musza robić ciągłe 360 stopni żeby sprawdzać wszystkie kąty nie mam nic przeciwko takiemu graniu bo jest ono spoko ale czasem robi sie to irytujące kiedy gość ze sniperką siedzi na hardscopie wcelowany w jeden pixel a ty możesz biegać na około niego(bo go w końcu oflankowałeś po 10 zgonach taki przykład) a on nawet się nie orientuje a jak wpadnie na to że stoisz koło niego to dostaje ataku paniki połączonej z epilepsją ( doskonale obrazują to filmiki chociażby z BFa gdzie mapy są ogromne a kamperzy wszędzie i goście latają z c4 na motorkach podrzucając im je i wysadzając a ci nawet nie wiedzą co sie dzieje) rozumiecie? pokampować dobra sprawa sam czasem lubię "posiedzieć" ze sniperką swoją drogą ładne quickscopy wchodzą :)) ale do czego zmierzam fajnie było by zobaczyć opcje wybierania map jakie nas interesują z listy żeby uniknąć takich sytuacji bo np dziś(nie koniecznie ja) mam ochotę się postrzelać na szybko na małych mapach a jutro pokampować na dużych okrzaczonych mapach. Miło by było zobaczyć więcej map w miastach na podobe prypeci limańska ze stalkera to doda klimatu tylko znów nie może tam być dużo zieleni ja rozumiem ze Czarnobyl teraz wygląda jak jeden wielki ogród botaniczny ale można chyba zrobić wyjątek (warto pomyśleć o różnych stylach gry graczy i coś im dorzucić)

3.Dodatki do broni
Co tu dużo mówić lepiej wymienić :P więc Kolimatory, tłumiki, ""granataniki"" tłumiki płomienia, uchwyty i cały osprzęt doda smaczku i stylów gry

4.Misje
Świetny pomysł z tymi misjami ale ja mam jeszcze jeden na 3 podstawowe misje powinny być jeszcze misje a właściwie jedna misja specjalna tz bardzo trudna misja z dosyć dobrą nagrodą np losowaną z listy kasa/itemy/bronie i jakieś rzadkie ekstra (naszywka czy coś coś co dropnie bardzo rzadko a zachęci potencjalnych ludzi do jej zrobienia)
Albo jest jeszcze taka opcja że też trudna misja i pierwsze 2k ludzi które ją zrobi dostanie np 10k srebra następne 10k ludzi dostanie 5k srebra reszta dostanie 2,5k srebra oczywiście to jest zamysł i nagroda może zawsze być inna

5.Podstawowy tryb esportowy
Nieuchronne jak na każda grę FPS przystało żeby dobrze sie rywalizowało na klanówkach musi być tryb S&D
im szybciej wejdzie tym lepiej :) niszczyć można cokolwiek stacje radiową, baze, magazyn, labolatorium, skład broni itd

6.Flashbangi ?

7.Sniperki (???PAKIETY???) :/
Już śpieszę z wyjaśnieniami mianowicie amatorów tej broni nie brakuje a proplayerów na niej jest mało bo wyskilować sniperke to nie tylko refleks i dobre info ale też pamięć mięśniowa, myszka i jej czułość(o czułości też bd punkt), wyczucie,6 zmysł nazywany przez złośliwych aimbotem/wallhackiem i cholernie dużo czasu. Sniperzy są zawsze poważani uwielbiani i nienawidzeni niemal nie ma żadnego teamu bez snipera w drużynie no własnie ale na co chce zwrócić uwagę kupiłem sb Remingtona (moja ulubiona scopa ever) no i jako że ja nie usiedzę w miejscu ze scopa to latam co jakiś czas i szczelam te QSy no i o to ze nie wchodzą wszystkie pretensji nie mam bo to normalne ale zdarzają sie sytuacje w których stoję ja i mój oponent on obrócony jest plecami no więc się ze strzałem nie spieszę ale końcu bach I co przezroczysty gościu no to jeszcze raz bo ten nawet nie raczył włączyć dźwięków w grze żeby słyszeć gdzie strzelają albo biegają i nie wie że stoję prawie obok bach znów to samo więc zachodzi teraz pytanie czy wynika to z netcodu jako że jest to beta czy z tego ze ja mam pakiety (pingu stałego 60-70) czy ze statysk(celności itp)
Achaa i to majdanie sniperki prawo lewo na lunecie nic nie daje bo kumaty nie celuje w miejsce gdzie wybiega kolo tylko obok i jak sie wychyli to szybko najeżdża na gościa i szczał trup bo kiedy szybko ruszy sie celownikiem w jakąs stronę to luneta sie nie majda if you know what i mean

8.Troszku drętwy gameplay
Tak rozumiem gra w testach tak rozumiem ze mamy perki(i potem będziemy terminatorami i strzelać ze sniperek będziemy jak z akacza :PP) tak rozumiem że pepesza tak rozumiem ze ciężkie itd ale animacje broni i trochę biegania są lekko sztywne jakbym w ręku trzymał łopate zamiast pepeszy i 5kg mlot zamiast remingtona może mi się tylko tak wydaje ale myślę ze można było by trochę te animacje ruchu broni w ręku upłynnić taka delikatna uwaga tudzież sugestia

9.koszt sprzedaży itemów
Tylko ja uważam ze powinno to być przynajmniej 25%+ jakiś perek dla lubiących szybko zarabiać ceny sklepowej itemu? Bycie bardziej fair się opłaca gracze są wdzięczni

10.Drzewko umiejętności
Spoko sprawa brakuje tylko jakiś dodatków do statystych za każdy poziom skilli tz bo jak tam wydamy 5pkt na skille to odblokowują się następne i z prawej jest taki pasek no to jak odblokowujemy next skille to powinien być jakiś bonusik za wtajemniczenie w danym drzewku

11.Czułość myszy
Mam wrażenie jakbym jeździł myszą po lodzie ze jakbym zrobił 1cm ruchu myszą i ją zatrzymał i ona powinna zrobić 5cm na monitorze to je robi tylko ze nie stopuje na 5cm tylko leci dalej do 8cm nie wiem ale mam własnie takie wrażenie :(( i szybkie strzały w 2-3 cele sa bardzo trudne własnie przez czułość myszy bo wydaje mi sie jakby ona nie robiła to co ja jej każe nie wiem z czego to wynika ale jest męczące troszeeeczkę

12.Ogólnie o statystykach broni/armorów mam nadzieje ze twórcy wiedzą że gra ma bawić a nie męczyć i celnośc odrzut broni nie będzie przesadzona i nie będziemy jeździć bo całym biurku myszą żeby ogarnąć recoil broni i że nie będzie sytuacji jak na camperfieldzie ze ktoś dostaje HS klata HS HS klata i biegnie dalej bo taką sytuacje miałem nawet sam bo teraz dodali te intykatory ze jak trafisz HSa to jest inny kolor celowniczka jak klatke to inny itd

13.CFG
Czyli cały fov ustawienia minimapy Huda celownika itd

14.Optymalizacja
Wiem beta wiem że twórcy będą na tym pracować ale szkoda że komp który rusza Skyrima na tekstuach 2k w fullhd itd laguje na najniższych detalach w full hd niestety musiałem zejść do rozdzielczości 1280x720
z tymi wszystkimi 2x żeby te tekstury nie były tak rozmyte

15.Są to moje propozycje i uwagi chce pomóc a nie atakować mam nadzieje że nie krytykowałem zbyt dużo i że mniej więcej zostanę/łem zrozumiany gra ma cholerny potencjał i super klimat tylko może trochę wietnamski bo czuje się jak w jungli mam nadzieję na dyskusje i ciekawe wnioski ewentualnie sprostowanie moich braków na temat gry. Pozdrawiam serdecznie :)
BiZZy12343

25 kwietnia 2015, 16:38

*1. Apteczki i Granaty same się kupują, nie muszę co kilka bitew kupować owego wyposażenia.
Jeśli kupuję np. 30 granatów i w czasie meczu użyję ok. 27 to po zajrzeniu do EQ nadal mam 30 granatów. Wniosek ?
O sprzęt jednorazowy, o ile zaznaczy się opcję ,,automatyczne uzupełnianie" (czy jakoś tak) nie musimy się martwić

*2. Wczytaj się trochę w fabułę Survarium, to zrozumiesz dlaczego ,,map dużych na podbę dżungli" jest aż tyle.
A sam wybór map nie jest złym pomysłem ;)

*3. VG napisało, że personalizacja broni się pojawi. Będziemy mogli do naszej ukochanej spluwy dać zarówno różnej maści celowniki, lasery itp. jak i kamuflaż

*4. Przepraszam, ale z początku nie zrozumiałem nic :)
Jednak coś mi się wydaję, że twoja koncepcja zadań nie spodobała się wszystkim graczom.

*5. Chyba pisali coś o takim trybie...

*6. Nope

*7. Wyobraź sobie, że nie każdy ma super pancerz, odpowiednią ilość gotówki czy co tam innego, żeby biegać po całej mapie z karabinem w łapie. (taka teoria)

*8. Zauważ, że gra jest w wersji beta, stąd nie oczekuj animacji z Far Cry'a

*9. Gdybyś zagrał przed ,,genialnym" patchem 0.27, mógłbyś sprzedawać co tylko się da i za godziwą cenę.
A co do perku, myślę, że ludzie sprzedawaliby wszystko co im w ręce wpadło i mieli na koncie 9999999999999 rubli

*10. Bonusy BGC ? ;)

*11. Może spróbuj zwiększyć/zmniejszyć czułość myszy ?

*12. Właśnie to odróżnia Survarium od innych Call of Fieldów. Realizm

*13. Przydałoby się, chociaż jak na razie jestem zadowolony z obecnego wyglądu HUD'a

*14. Pisali, że ciągle pracują nad optymalizacją ;)
szkoda że komp który rusza Skyrima na tekstuach 2k w fullhd itd laguje na najniższych detalach

Znam ten ból :/

*15. Klimat w tej grze powala fakt, a to, że ,,wietnamski" to sprawka Las'u ;)
_Evil

25 kwietnia 2015, 16:50

1.
Kup sobie 20 apteczek i włącz autouzupełnianie
2.
Wybór map też bym zastosował, kamperzy są i będą, ta gra czasami wymaga kampienia, nie uważasz gdzie biegniesz=giniesz, a w tej snajperzy nie będą grać quickscope bo tylko ty tak chcesz, tutaj snajpienie wymaga wstrzymania oddechu i wycelowania, kumasz?
3.
Ma być modernizacja broni, tylko pytanie kiedy?
4.
Nie wydaję mi się aby VG coś takiego wprowadziło.
5.
To by było fajne :D
6.
To nie cs.
7.
Nie zrozumiałem pytania.
8.
Nie tylko tobie się wydaje, że animacje są sztywne.
9.
W aktualizacji 0.27 zmniejszyli zarobki ze sprzedaży broni, a szkoda.
10.
Trochę bezsensowny pomysł.
11.
Może to twoja myszka jest zbyt podkręcona?
Albo może to wina podkładki?
Mi myszka chodzi jak powinna.
12.
Rozrzut broni jest dobry i do opanowania, a przeciwnik jest spowolniony po celnym strzale, więc w czym problem?
13.
Tutaj znowu nie zrozumiałem pytania.
14.
Tak, ta gra jest chyba najgorszym produktem pod względem optymalizacji.
1923678

25 kwietnia 2015, 19:21

Teoria całkiem ciekawa i jeśli pójdziemy jej krokiem będziemy wszyscy kampić w okolicy spawna to każdy będzie miał statystkie 0:0 raz dwa jeżeli założymy że akcja na mapie dzieje sie mniej wiecej w centrum bądz w miejscach spodkań ludzi model który siedzi w okolicy spawna nie zarobi nawet na ten sprzęt zeby latać z innymi trzea sie przyzyczaić do tego ze ma sie dupny sprzęt i swoje trzeba po dupie dostać a przy okazaji można sie nauczyć nie wiem prefire zeby nadrobić słabsze eq tak tylko sobie myśle :PP pamiętajmy że co innego jest kampić na TDMie gdzie w założeniu trzeba sie napierdzielać więc kampic na takim trybie to jak isć na impreze i podpierać ściane a na trybie S&D albo jakimś innym z objectivami gdzie pojęcie kampienia nie istnieje bo jak mozna kampić w obronie :P
No i samo zjawisko kampienia nie jest żadnym problemem bo przeważnie kampiier z czasem jest na przegranej pozycji dlatego ze rusher nauczy sie prędzej czy później spotów gdzie siedzą modele i tylko leci po nich i patrzy i to kamper stoi w miejscu nie rusher a jak ten wybiega z prefire to GG kamper kaput o ile nie trzeba sie zastanawiać czy to na co patrze jest gałezią krzakiem pniem ścianą porośniętą jakimś zielskiem no ale to do czasu bo potem to jest tak jak napisałem

Hej czemu nie flashe? walka odbywa sie na bliski dystans podstawowym granatem jest flashbang po to został wynaleziony przez brytyjczyków jak mam zdobyć pokój skoro modele są za osłonami i frag nade nic nie robi a dobrze wrzucony flash który wybucha po 3 sec oślepia bądź przynajmniej ogłusza przeciwnika wszystko działa w 2 strony :)

No i w sumie gdybym miał jeszcze pisać coś o granatach to miło było by zobaczyć podział na granaty który jest do dziś czyli granat zaczepny i granat obronny zaczepny zabija falą uderzeniową odklejając ograny wewnetrzne i rażąc nieliczna ilościa odłamków a granat obronny to granat który razi odłamkami czyli tak jak F-1 i służy do obronny przed natarciem

W sumie racja z tymi cenami ale nadal myśle ze te 25% to jednak takie minimum bo dropy z map nie są jednak takie duże

W woli wyjaśnienia odnośnie sniperek żebyście nie myśleli że ja tutaj chcę robić gre pod siebie czy siać swoją herezje :PP bo one chodzą tutaj bardzo dobrze i nie mam zarzutów chodziło mi tylko o to czy zdarzają wam sie też pakiety z winy netcodu/pingu/systemu gry a co to pakiet? pakiet to to jak np nawet na karabinie strzelacie w modela i widzicie doskonale ze w niego strzelacie a np pierwsze 2-3 strzały z karabinu albo strzał ze sniperki przechodzi przez Model postaci czyli jakbyście gościa ustawili pod ścianą to jak w niego strzelicie to pocisk uderzy w ściane za nim ale on nie otrzyma obrażeń ?
A no i quickscopy zawsze były są i będą panowie co jest lepsze od snipera ? agresywny sniper dlaczego bo całą gra drużyn na świecie w FPSy na esportach opiera sie na sniperach to oni musza wyciągać fraga kontaktowego albo wyeliminować wrogiego snipera czy uratować ziomka z opresji. Sniper jest do takiego stopnia ważny że jak sie mówi o jakiejś drużynie albo wspomina to nie mówi sie najpierw o graczach z karabinami tylko o sniperze
Bf wypowiedział wojne sniperą skończyło sie tak ze koniec końców w BF3 QSy są w BF4 sniperki chodzą lepiej niż w niejednej częsci CoDa Aooo zresztą sam cod wypowiedział wojne sniperą to sie skonczyło tym ze w advacewarfare 213812931629831 dodali tryb esportowy tylko ze sniperkami :P niestety a teraz mi sie na koniec przypomniało nawet w pierwszym Medalu który był przed CoDem były QSy noo i CS po csie 1.6 VolVo też znerfiło scopy na globalu to i tak te wszystkie foresty guardiany walą w biegu qsy z AWP kwestia przegranych godzin przy sniperach to jest tak że nie ważne jak utrudnią granie nimi twórcy zawsze znajdzie sie grupa modeli w konsekwencji z czasem najlepszy sniperów którzy bedą grali godzinami i uczyli sie jak działają sniperki zeby tłuc nimi wszystkich dookoła. AK to sb można wziąć i już fragi lecą same a ze sniperki no to już trzeba pare godzin poświęcić a jak sie pogra sniperką to sie potem okażę ze na karabinach też idzie nam całkiem dobrze dlatego że Sniper ćwiczy wszystko co jest ważne technicznie do grania

Srr za orte i pozdrawiam :)

A i poczytałem troche o lore gry w sumie spoooko teraz wiem czemu taki wietnam :) ale chciałbym bardzo zobaczyć mapy miejskie :))
BiZZy12343

25 kwietnia 2015, 19:49

ale chciałbym bardzo zobaczyć mapy miejskie :))

Rudnia ? ;)
_Evil

25 kwietnia 2015, 20:17

EvilAsasino:
Rudnia ? ;)

Rudnia to bardziej wiejskie klimaty.
1923678

25 kwietnia 2015, 20:47

Ups, sorki nie doczytałem :)
Ale VG pracuje nad lokacją w, której będziemy mogli biegać po mieście ^^
_Evil

25 kwietnia 2015, 22:54

EvilAsasino:Ups, sorki nie doczytałem :)
Ale VG pracuje nad lokacją w, której będziemy mogli biegać po mieście ^^

no udostępnili ostatnio (znaczy sie z ponad miesiąc temu na EU) zdjęcie z mapy, która ma być dodana i z tego co widać po tym zdjęciu, to wg mnie to chyba będzie Londyn :)
CptVimes

26 kwietnia 2015, 17:03

@up Niech to będzie cokolwiek. Dużo pomieszczeń i zakamarków, aby w końcu strzelby niższych poziomów miały pole do manewru, a nie jak na Tarakanie i Vektorze w niektórych miejscach - wybiegasz i od razu spray z AK na twarz, bo tylko tamtędy da się wyjść na CQ. Na szczęście w trybie badań można nimi zdziałać cuda. :D
Diegtiarov

26 kwietnia 2015, 19:35

To ja będę skromniejszy. Koło nazwy gracza w lobby jest na tyle miejsca,że mógłby się tam zegar znaleźć. Może to nawyk z innych gier,ale by się nadał żeby nie szukać wokół na ścianie lub w telefonie :)
ODYNIEC

26 kwietnia 2015, 21:54

CptVimes:no udostępnili ostatnio (znaczy sie z ponad miesiąc temu na EU) zdjęcie z mapy, która ma być dodana i z tego co widać po tym zdjęciu, to wg mnie to chyba będzie Londyn :)

Pisałem już o tym kiedyś, to Londyn na 100% a ten budynek na 1szym planie to 30 St Mary Axe.
adin

01 maja 2015, 11:27

Nie no te mapy są tragiczne ja rozumiem że las i wgl ale masakra może zamierzenie twórców było fajne ze podchody i że walka z zaskoczenia ze taktycznie ale zapomnieli że ludzie mają tendencje do psucia takich rzeczy. Pierwszy lepszy przykład Goście siedzą se snipami na hardscopie w pixel co jest chyba szczytem bezczelności i chamstwa no przynajmniej w pewnych kręgach(kumaci wiedzą o co chodzi) jak ty wbiegasz z respa i patrzysz przed siebie i w krzakach nic nie widać bo po prostu jest zbyt dużo miejsc do zobaczenia na raz bo jeszcze przecież wtapiają sie w tło(mało tego ja np muszę grać na niższej rozdzielczości przez co tekstury sa rozmazane bo nie ma opcji ich wyostrzenia jak w innych grach ale to luzik bo to dojdzie ale aktualnie bardzo przeszkadza) i spoko nawet fajnie tylko w Sniper elite 213781 a nie w grze gdzie nastawionej na kontakt no bo przecież po coś te SMG/shotguny są prawda? Następny przykład trochę inny muszę wylecieć z respa więc nabytym doświadczeniem lece jakimś "okopem" mówie sb może przynajmniej tu spotkam modeli co chcą sie strzelać a gość siedzi nad tym okopem z AK w krzakach i napierdziela mi full auto z góry na skrzyżowaniu gdzie muszę sprawdzić prawą/lewą/góre w jednym momencie i tak nie mogę go usłyszeć ze biegnie bo tam siedzi od 5min nie zobaczę go no chyba ze najpierw sprawdzę górę(czyli tak naprawdę 360 stopni bo trzeba sie obrócić) ale to zrobi 10% graczy w tym momencie bo każdy będzie powoli wychylał na lewo/prawo i potem analogicznie w drugą stronę kumacie?
Na mapach brak balansu są jednostronne do takiego stopnia że z palcem w pi*** można sie przebić na wrogi resp co zresztą sam doświadczyłem z jednej jak i drugiej strony (chwałą twórcą za szkołę ostatni bastion normalnych map)
Czy tylko ja jestem zdania że mapy musza być proste/intuicyjne ? już nie mówię o mirrorach bo tak było by najlepiej i ludzie zawsze najlepiej bawią się na takich mapach przykład CTF-Face z UT bo skupiają sie na mięsie gry strzelaniu a nie bawieniu w podchody(dlatego UT/CS/CoD2-4/Q3 (nie nie mowie ze BF nie jest niepopularny bo jest ale moim zdaniem popełnia podobny błąd co Survarium tyle że oni robią za duże mapy i przeważnie ginie sie od kampera ze sniperką który oflankował i wali ci w plecy czyli cos ala gameplay na rocka :P) były bądź są tak popularne ze względu na prostotę map bo już o mechanice nic nie mówię dlatego że są porównywalne no jedyny minus ze na Survarium nie ma strafe jumpów(a na stalku były :PP)) rozumiem że ktoś powie że po co kopiować można wymyślić coś nowego zgadzam sie tyle że w FPSach nie można wymyślić nic nowego bo niestety tu sie tylko strzela i jedyne czym można manipulować to recoilem broni grafiką i mapami i nic od pierwszego Dooma sie nie zmieniło no może troszeczkę mechanika bo z tego co pamiętam tam nie było celownika tylko autoaim co innego można mówić o RPG/RTS Dlatego żeby FPS był dobry musi mieć doby feeling strzelania i nie utrudniać gry graczom prze dziwacznym recoliem i tu jest spoko grafika też jest spoko tyle że kwestia optymalizacji to problem jak nie problem bo zostanie rozwiązany no i mapy ech...
Moim zdaniem Mapy (i wraz z nimi mentalność graczy że po co mam iść do wroga skoro on przybiegnie sam ja będe mieć dobre statsy kupie sb nowa broń i będzie zaje...) i optymalizacja to jedyna bolączka tej gry bo reszta to kwestia paczy i dostosowania. Pozdrawiam :)
BiZZy12343

02 maja 2015, 13:40

Jak na moje PIERWSZE wrażenia to zmienił bym granaty. Chodzi o ich zakres rażenia tzn. gdy przeciwnik rzucił granat pod jednego z moich teammat'ów to on dosięgnął również mnie choć byłem za sciana lub w drugim przypadku jakieś 30m od niego więc to by była moja propozycja do zmniejszenia pola rażenia granatów ;) prócz granatów dodał bym też jakiegoś "hitloga" który pokazuje ile zabraliśmy przeciwnikowi HP
Lazukrk

03 maja 2015, 11:56

Hitlog odpada.
Diegtiarov

23 maja 2015, 20:42

Nwm czy wy też tak macie ,że jak używacie SW-98 to czasem wam się zlewa celownik w lunecie i nie wiecie gdzie jest środek? Bo mi tak.. i chciałbym podsunąć pewien pomysł czy nie lepiej by było zmienić ten "dzióbek" na inny kolor np czerwony

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 21412.html tak jak wygląda teraz

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 341d1.html i tak jak by wyglądał

Moim zdaniem był by bardziej widoczny i by się tak nie zlewał z tymi "paskami" po jego bokach
Lazukrk

23 maja 2015, 20:50

i do SVD
_Evil

24 maja 2015, 00:41

A po co robić jakieś wielkanocne kolorowanki? Wystarczy umożliwić to co jest dostępne w "oryginalnych" lunetach:
PSO-1 - podświetlana siatka
1P59 (ten na SW-98) - jw.

Remington 700 - pojęcia nie mam co to za model, nie znam się na zachodnim sprzęcie.
adin

24 maja 2015, 07:41

adin:A po co robić jakieś wielkanocne kolorowanki? Wystarczy umożliwić to co jest dostępne w "oryginalnych" lunetach:
PSO-1 - podświetlana siatka
1P59 (ten na SW-98) - jw.

Remington 700 - pojęcia nie mam co to za model, nie znam się na zachodnim sprzęcie.

Ale VG nie miało by więcej roboty z podświetlaną siatką? A znając ich ruchy to by z 3 mies im zajęło a tak to pokolorować dzióbek to nic trudnego ^_^
Lazukrk

24 maja 2015, 09:29

@up - czy podświetlana siatka, czy kolorowy "szewron" - zajęło bo i pewnie tyle samo czasu (czyt. dużo) :) Ja byłbym bardziej ku realizmowi, czyli opcja nr. 1.

A skoro jesteśmy przy temacie, nie sądzę żeby temat nie był jeszcze poruszany, w każdym razie opiszę. Otóż, nie wiem dlaczego, po złożeniu się do strzału (PPM) i przy-celowaniu przez lunetę obraz poza okularem (przy którym mamy oko) ulega przybliżeniu.
Może chodzi o ułatwienie gry?

wygląda to tak:
http://i.imgur.com/uPYJyBz.jpg

a tak powinno (trochę kiepskawa miejscówka):
http://i.imgur.com/ciyTy3q.jpg

rzeczywistość:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... _scope.jpg
adin

24 maja 2015, 15:30

Popieram :) ale znając życie by im to rok zajęło jak nie więcej :D
Lazukrk

Aby odpowiedzieć musisz być zalogowany.