Wasze pomysły i propozycje dotyczące Survarium

Masz pomysł na ulepszenie Survarium? Opisz go w tym dziale!

09 grudnia 2014, 23:56

Można by dodać tryb dla daltonistów :) Tak jak mistycznykarczmarz zauważył, w oknie klanowym zamiast zielonego online dać niebieski, a zamiast czerwonego offline dać szary ;)
Punc

10 grudnia 2014, 09:25

Poprawienie spotowania baterii widzisz ją jestes 20 metrów od niej nie możesz zaznaczyć jak podejdziesz 2 metry to wtedy zadziała.
NightUlver

10 grudnia 2014, 11:35

Czasem nie chce zaznaczyć nawet jak na niej stoisz...
A co do ślimaka na zboczu to próbuję czytać. "Próbuję" jest dobrym określeniem bo taki rodzaj twórczości jest ciężki w odbiorze (przynajmniej dla mnie). Może gdyby zapalić zioło ? Dużo, dużo zioła...
BiGGestN00B

10 grudnia 2014, 12:51

nie ma żadnego działu do bugów a beta się rozkręca,
http://imgur.com/b11XvvK
tutaj taki mały problem który często wyskakuje, jest strasznie upierdliwe nie nalicza rozgrywki :/
Tadebu

10 grudnia 2014, 13:29

Nie muszę wcale wybiegać na środek mapy wystarczy że wyjdę sobie z respawna na mapie Zakłady Chemiczne i z miejsca kill, potem ostrożnie, w kucki, rozglądam się - BAM! - znowu nie żyje, no to może ostrożnie bocznym wyjściem, a gdzie tam, headshot na dzień dobry. I w tym momencie powinien włączyć się kill-cam i pokazać gdzie się taki łach z SV-98 zaczaił. A nie nerwy szarpać.
I daleko mi do wybiegania na środek mapy.
ragbrok

10 grudnia 2014, 13:43

Emto_PL:Zaczynając od podstawowych spraw.
1.1 Nie mamy komunikatu że nasz kolega jest online czy offline. Osoby pojawiają się i znikają. Mały znaczek że dana osoba jest online byłby wskazany

1.2 Nie mamy komunikacji z znajomymi w trakcie meczu. Poza lobby komunikacja nie istnieje. Wielokrotnie ludzie do mnie piszą w trakcie meczu a ja nawet nie wiem o czym.

1.3 Brakuje statystyk postaci. Gram ponad rok czasu i nie wiem kompletnie nic o mojej postaci. Jakie mam k/d. Jaką celność itd. Ta opcja powinna być obowiązkowa.

Teraz coś o klanach....
2.1 Prosta opcja dodawania do znajomych ludzi zawartych na liście klanowej.

2.2 Osoby online powinny byś podświetlone na zielony kolor aby było wiadomo kto gra a kto nie gra. Dodatkowo możliwość zapraszania ludzi do Squadu z poziomu okna klanowego.

2.3 Mecze klanowe to jakaś porażka. Pierwszy mecz jaki udało nam się zagrać było 5vs8. Bo gra automatycznie szuka meczy 8vs8. Brak możliwości ustawienia poziomu wyposażenia postaci. Gra automatycznie szuka byle jakich graczy. Sytuacja może być taka że gracze z poziomem EQ 3 będą grali z graczami z poziomem EQ 15.

2.4 każdy mecz klanowy jest traktowany jak mecz z pierwszego tieru. Po wygraniu dostajemy tylko 1500 rubli za wygraną. Czyli ostatecznie mamy ok 5-6 tysięcy straty.

2.5 Nie mamy informacji o liście klanów, Nie mamy wyszukiwarki klanów. Potencjalny gracz chcący należeć do klanu nie ma nawet pojęcia jak ten klan szukać.

Teraz coś o ekwipunku.
3.1 Każdy gracz nie opiera się na statystykach przedmiotów tylko patrzy na to czy mają item +1 czy magazynek +1. Efektem tego jest że na danym poziomie każdy biega ubrany tak samo. To że jakiś pancerz ma 20 armora więcej nikogo nie interesuje skoro nie ma więcej magazynków. Powinno być zrobione tak że nie ważne co ubierzemy to mamy 5 magazynków. Jedynym współczynnikiem na podwyższenie tej liczby powinien być plecak. Tak samo z przedmiotami. Posiadanie granatów to podstawa w takiej Grze. Więc opcja posiadania granatów powinna być na stałe dopisana do postaci. Posiadamy 1 granat wybuchowy i 2 granaty specjalne. Takie coś jak apteczki, antytoksyny czy pułapki powinny być również zawarte w plecaku.

3.2 zrównoważyć uzbrojenie na równy poziom. Posiadając pancerz z 15 tieru jestem zmuszony grać 3-4 modelami broni. (gdzie gra ma do zaoferowania dużo więcej). Gracz opiera się na kilku modelach. A pewnie wielu by się takich znalazło co z chęcią by pograli bronią z niższego tieru bez konieczności zmiany pancerzy. Powinien być wprowadzony jeden współczynnik obrażeń broni. A broń powinna różnić się penetracją pancerza bądź prędkością pocisku, czy zasięgiem. Przykładem jest BF4. Gdzie każdy karabin danej klasy ma ten sam współczynnik obrażeń. Rozwiązanie jak dla mnie lepsze niż te zawarte w grze.

Teraz coś o broni.....

ZMIEŃCIE CELOWNIK W UZI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!....... Tym strzelać się nie da.........

Proszę nie zapominać że gra nadal jest w wersji Beta. Zapewne niektóre z opcji powyżej wymienionych będą dodane do gry.
MeowingMeow

10 grudnia 2014, 16:08

Miedzian:A co do ślimaka na zboczu to próbuję czytać. "Próbuję" jest dobrym określeniem bo taki rodzaj twórczości jest ciężki w odbiorze (przynajmniej dla mnie). Może gdyby zapalić zioło ? Dużo, dużo zioła...

Bez przesady, aż takie ciężkie w odbiorze nie jest. ;)
Czujny

12 grudnia 2014, 11:19

mistycznykarczmarz:nie wierze w to co czytam: "KILL CAM"!? gdyby to dodali, przestałbym grać. Zgadzam się w 100% z czujnym, to nie jest kolejny cod... I mam nadzieje że jest tutaj dużo takich "snajperów" lub wg mnie po prostu ludzi grających ostrożnie, taktycznie którym brak killcamu odpowiada.

A tekst typu: Sam błysk wystrzału nie wystarcza... raaany... Najlepiej niech dodadzą przeciwników na mapie, wielką zieloną strzałke nad snajperem, gdy najedziesz na nią myszką od razu zabijasz snajpera... Wracaj do garden warfer.

Jak lecisz tylko na przysłowiowy środek mapy rzucić granata i zabić jednego żeby samemu zginąć i tak na okrągło to pomyliłeś tytuły.

Ale do meritum. Nie po to zawitałem do tego tematu.

Przydałoby się w oknie klanowym przy statusach członków "offline/online" dodać kolory. Bo gdy tak latam po tej tablicy szukając kogoś do brygady to nie mogę czasem dostrzec kto jest online a kto offline - przy dużej ilości członków to po prostu jest nieczytelne. A tak widać byłoby jak na dłoni np. zielone - online, czerwone - offline.

Jasne spoko możesz się ze mną nie zgadzać ale są mapy na których camper z sw-98 nie wychodzi nawet z respa bo nie musi. I ma pół mapy jak na dłoni zabija ciebie z respa i nie wiesz gdzie i jak.Więc idziesz inna drogą boom następny snajper i tak za miesiąc lub 2 kiedy ludzie stwierdzą że ,, hej sw-98 zabija na strzała można ubić z odległości pół mapy siedząc w krzakach i będe miał ratio np 3.0 no to z tej gry zrobi się survi snajper.Nie wiem co to jest to garden warfare btw i nie interesuje mnie to. Miałem już gry że nie dało się przejść jedną ze stron mapy bo ktoś kampił.Ile razy poszłem czy to kucając czy to biegnąc od osłony do osłony boom nie żyjesz camper wins.Jest to mega wkurzające wybiegasz z respa i boom camper tak też się zdarza.Było też raz tak że sam pozbierałem z 4 baterie bo większość drużyny kampiła lub gineła od kamperów.

LarczPL

12 grudnia 2014, 13:09

LarczPL:Jasne spoko możesz się ze mną nie zgadzać ale są mapy na których camper z sw-98 nie wychodzi nawet z respa bo nie musi. I ma pół mapy jak na dłoni zabija ciebie z respa i nie wiesz gdzie i jak.Więc idziesz inna drogą boom następny snajper i tak za miesiąc lub 2 kiedy ludzie stwierdzą że ,, hej sw-98 zabija na strzała można ubić z odległości pół mapy siedząc w krzakach i będe miał ratio np 3.0 no to z tej gry zrobi się survi snajper.Nie wiem co to jest to garden warfare btw i nie interesuje mnie to. Miałem już gry że nie dało się przejść jedną ze stron mapy bo ktoś kampił.Ile razy poszłem czy to kucając czy to biegnąc od osłony do osłony boom nie żyjesz camper wins.Jest to mega wkurzające wybiegasz z respa i boom camper tak też się zdarza.Było też raz tak że sam pozbierałem z 4 baterie bo większość drużyny kampiła lub gineła od kamperów.

Problemem nie jest brak "kill cam" tylko brak kontaktu między członkami drużyny (randomowi gracze). Sytuacja w której snajper może strzelać zza "osłony" bazy występuje tylko na mapie Mamayev Kurgan. Z pewnością zostanie to naprawione w kolejnych update'ach.
Czujny

13 grudnia 2014, 00:57

Proponuję żeby wprowadzili dodatkowe punkty za zbieranie arferaktów :) Bo jak ktoś wykonał zadania ze zbieraniem to może dodatkowo zdobyć punkty ;-)
Gregor_121_PL

13 grudnia 2014, 19:08

Myśleliście o dodaniu gry na platformę Steam? Myślę, że po wrzuceniu projektu na Steam Greenlight zebrałby on sporą falę zainteresowania. Co z tym idzie - pojawiłoby się więcej osób na serwerach. Oczywiście pomysł może wejść w życie dopiero po OBT we wszystkich krajach, ale pomyślałem o tym już teraz. Mam nadzieję, że gra pozostanie w takich okolicznościach jako Free-to-Play i nie zawiedziecie nas płatnym "Early Access" (patrzę na Ciebie, DayZ, i przy okazji na masę innych pseudo-gier). Cieszę się, że gra się rozwija i bardzo podoba mi się praca deweloperów - częste "apdejty", wprowadzanie pomysłów graczy w życie - mógłbym tutaj dużo wymienić. Liczę na odpowiedź.
drennom

13 grudnia 2014, 23:03

Steam ma też swoje minusy, szczególnie dla developerów.

Nie każdy chce sie dzielić swoim tortem z GabeNem.
www_twitchtv_yerzu11

14 grudnia 2014, 00:17

Najpierw na Steam, a później... Freeplay jako DLC za 14,99 euro.
Czujny

14 grudnia 2014, 00:23

Czujny:Najpierw na Steam, a później... Freeplay jako DLC za 14,99 euro.

Rzucam hajsem w monitor i nic sie nie dzieje...
www_twitchtv_yerzu11

14 grudnia 2014, 12:33

Mozna by dodac opcje ze wysylamy postac na misje jak jestesmy offline i postac zdobywa kase czasem jakies itemy :)
BurbiGoth

14 grudnia 2014, 13:13

BurbiGoth:Mozna by dodac opcje ze wysylamy postac na misje jak jestesmy offline i postac zdobywa kase czasem jakies itemy :)

Kiepski pomysł. Przecież esencją gry będzie właśnie eksploracja, zdobywanie artefaktów i innych rzeczy oraz stawanie oko w oko z Lasem i przeciwnikami. Wprowadzając możliwość o której wspomniałeś, nie trzeba już się w ogóle logować i cokolwiek robić. Gra sprowadzałaby się do wymiany przedmiotami i zbierania wirtualnej waluty.
Czujny

14 grudnia 2014, 13:23

Czujny:

Kiepski pomysł. Przecież esencją gry będzie właśnie eksploracja, zdobywanie artefaktów i innych rzeczy oraz stawanie oko w oko z Lasem i przeciwnikami. Wprowadzając możliwość o której wspomniałeś, nie trzeba już się w ogóle logować i cokolwiek robić. Gra sprowadzałaby się do wymiany przedmiotami i zbierania wirtualnej waluty.

Poki nie ma trybu pve to przydal by sie jakis dodatkowy sposob na zarobki wbijajac wyzsze rangi u frakcji bakuje kasy na wykupienie calosci nowego ekwipunku
BurbiGoth

14 grudnia 2014, 13:28

BurbiGoth:
Poki nie ma trybu pve to przydal by sie jakis dodatkowy sposob na zarobki wbijajac wyzsze rangi u frakcji bakuje kasy na wykupienie calosci nowego ekwipunku

Są ludzie, którzy mają po kilka milionów rubli i nie wiedzą na co je wydać. ;) Wystarczy grać PvP, a pieniążki się uzbierają. Nie musisz mieć wszystkiego od razu. Poza tym, tryb wojen o terytoria tuż tuż, a to oznacza, że pojawią się nowe możliwości zarobku. :)
Czujny

14 grudnia 2014, 16:13

Czujny:

szczerze to taki BOT by był i żaden twórca gry czegoś takiego nie chce.
KurnikPL

14 grudnia 2014, 18:06

Czujny:

Są ludzie, którzy mają po kilka milionów rubli i nie wiedzą na co je wydać. ;)

Mogą oddać mi!
drennom

Aby odpowiedzieć musisz być zalogowany.

Powrót do Pomysły i propozycje