Wasze pomysły i propozycje dotyczące Survarium

Masz pomysł na ulepszenie Survarium? Opisz go w tym dziale!

03 grudnia 2014, 19:07

Emto_PL:
Teraz coś o ekwipunku.
3.1 Każdy gracz nie opiera się na statystykach przedmiotów tylko patrzy na to czy mają item +1 czy magazynek +1. Efektem tego jest że na danym poziomie każdy biega ubrany tak samo. To że jakiś pancerz ma 20 armora więcej nikogo nie interesuje skoro nie ma więcej magazynków. Powinno być zrobione tak że nie ważne co ubierzemy to mamy 5 magazynków. Jedynym współczynnikiem na podwyższenie tej liczby powinien być plecak. Tak samo z przedmiotami. Posiadanie granatów to podstawa w takiej Grze. Więc opcja posiadania granatów powinna być na stałe dopisana do postaci. Posiadamy 1 granat wybuchowy i 2 granaty specjalne. Takie coś jak apteczki, antytoksyny czy pułapki powinny być również zawarte w plecaku.

Ja proponowałbym drzewko ulepszeń, tak jak to miało miejsce w grze S.T.A.L.K.E.R.
W takiej sytuacji każdy znalazłby rozwiązanie dla siebie ( więcej amunicji lub lepsza ochrona przed anomaliami, kulami itd. ). Obecnie rozgrywka w niektórych pancerzach jest irytująca. Przykład? Z nadzieją na wykorzystanie artefaktów zmieniasz sprzęt na np. kombinezon przeciwchemiczny i trafiasz na Most w Kolonii. Zbyt dużo tam nie zrobisz, bo taki setup nie ma jakiejkolwiek przewagi dopóki nie połączysz go z Larkspurem lub Onyxem, a lepsza broń (najczęściej) nie poprawi sytuacji.

Nawet jeśli zostaną wprowadzone profile wyposażenia, to gracze nie będą mieli pełni swobody w doborze przedmiotów, broni i pancerzy - po prostu chcą własnego, "unikalnego" rozwiązania, które zwiększy ich skuteczność bojową, a także umili rozgrywkę. Dodatkowo, kombinezony będą starczały na dłużej dzięki ulepszeniom (rzadsze zakupy). Po prostu trzeba ustawić maksymalny próg ochrony przeciw pociskom i izolacji dla danego poziomu, a jeśli taki pancerz go przekroczy, zostaje przerzucany w matchmaking'u o poziom wyżej.

Taki zabieg wymagałby rebalansu ekwipunku, ale czemu by tego nie zrobić?
Diegtiarov

03 grudnia 2014, 19:23

Witam wszystkich ocalałych,chciałbym coś od siebie dodać

1.MAPY
Jak większość z nas wie,im większa i lepsza mapa,tym lepiej można się wczuć w daną grę,dlatego proponuję,aby mapy w survarium (mam na myśli PvE) były ogromne takie jak na przykład w Skyrim,gdzie ten świat był olbrzymi,dlatego też bym chciał,aby coś takiego w tej grze się pojawiło,a co za tym idzie,jeżeli by stworzono kilkadziesiąt takich potężnych map,to gracz miałby wiele do eksplorowania,tutaj przykładowo jakiś artefakt,tutaj anomalia,tam gdzieś przechadza sobie mutant,gdzie indziej eskortowana jest karawana ze zdobytymi zapasami,innymi słowy,żeby ta gra ,,Żyła swoim życiem".

Na niektórych lokacjach mogłyby być takie miejsca jak na przykład metro,gdzie można by przeczekać burzę anomalii,albo bunkry,które skrywały by mrożącą w krew żyłach zadanie do wykonania lub miasteczka z niezależnymi frakcjami,dzięki którym moglibyśmy uzupełnić zapasy.

Jak na razie to tyle z mojej strony,dalsze pomysły będę przesyłał,a i proszę o krytykę (nie Heat) DZIĘKUJĘ
Ciecik

03 grudnia 2014, 19:45

Na takiej wielkiej mapie jak piszesz były by niesamowite nudy, jeszcze dodaj do tego rozpiętość levelową 1 - 100, camperów na dachach i poziom irytacji w takiej grze byłby over 9000. Co-op jakby był podobny do tego w Warface, to by było dobrze, na free play nie liczę, bo to musiałby być mmofps jak Planetside 2 czy Fallen Earth. Wg mnie jakby dodali więcej trybów gry pvp, broni i opancerzenia, poprawili MM i byłoby cacy.
ragbrok

03 grudnia 2014, 19:58

Ciecik:Witam wszystkich ocalałych,chciałbym coś od siebie dodać Jak większość z nas wie,im większa i lepsza mapa,tym lepiej można się wczuć w daną grę,dlatego proponuję,aby mapy w survarium (mam na myśli PvE) były ogromne takie jak na przykład w Skyrim,gdzie ten świat był olbrzymi,dlatego też bym chciał,aby coś takiego w tej grze się pojawiło,a co za tym idzie,jeżeli by stworzono kilkadziesiąt takich potężnych map

Z jednej strony, to prawda, duże mapy dają dużo radochy. Z drugiej strony nie wydaje mi się żeby silnik gry był w stanie pociągnąć taki pomysł, a po drugie Survarium oparte poniekąd na koncepcji Stalkera, opiera się raczej o strefę/strefy, które nie były specjalnie duże.

Lepsze średniej wielkości mapy (jako osobne instancje/sektory session based) byleby było ich dużo. :)

ragbrok:Wg mnie jakby dodali więcej trybów gry pvp, broni i opancerzenia, poprawili MM i byłoby cacy

Wtedy ta gra w niedługim czasie upada. Tryb PVP, w który większość graczy Survarium gra już ponad rok, jest po prostu nudny i choćbyś dodał sto nowych broni i kolejne idiotyzmy polegające na znoszeniu baterii z prawej na lewą, lewej na prawą... to i tak nie sprawisz, że gra będzie ciekawsza. Poza tym, tematyka jest niszowa, to nie CoD czy BF dziesiątkami tysięcy graczy.
Czujny

04 grudnia 2014, 14:55

Mówisz że fajna ta książka ,, Ślimak na zboczu"? Coś jak ,,Metro 2033"?
Kercwil

04 grudnia 2014, 15:01

Kercwil:Mówisz że fajna ta książka ,, Ślimak na zboczu"? Coś jak ,,Metro 2033"?

Ani trochę jak Metro. Pisałem, że twórcy Survarium wzorowali się na niej przy tworzeniu swojego universum. W książce występuje wielka anomalia zwana Lasem (i w rzeczywistości jest to ogromny las) oraz tzw. Zarząd ds Lasu.

"Ślimak na zboczu" to najbardziej ambitna chyba powieść braci Strugackich - i jedna z najmniej optymistycznych. Nic dziwnego, że po opublikowaniu dwóch fragmentów pod koniec lat 60. na dwadzieścia lat trafiła do szuflad. Jest to jedna z tych powieści, które wciągają czytelnika niedopowiedzeniem. Las, po którym wędruje Kandyd, i "Zarząd do spraw Lasu", przez który toruje sobie drogę Pierec, stanowią dwie odmiany niepojętej, obcej rzeczywistości, w której nie istnieje coś takiego jak związki przyczynowo-skutkowe. W świecie Lasu zawieszone zostały elementarne prawa fizyki, w świecie Zarządu -prawdopodobieństwo psychologiczne. Oba światy zdają się pokrewne dwóm rzeczywistościom wykreowanym przez najwybitniejszego polskiego autora SF, Stanisława Lema.

Zarząd do Spraw Lasu, groteskowy i diabelski, mógłby być przedmiotem eksploracji narratora "Pamiętnika znalezionego w wannie", choć niektóre jego rysy niewątpliwie pochodzą z kart "Procesu" Kafki czy "Diaboliady" Bułhakowa. I choć to po Lesie krążą buchające parą martwiaki, nad nieprzebytymi bagnami kołyszą się tam opalizujące liliowo, parzące grona, a przedmioty, które pojawiły się w złych snach, nazajutrz, na jawie trafiają do rąk bohaterów - większą zgrozą przejmuje Zarząd, instytucja wszechmocna, arbitralna i niepojęta, wydobywająca z ludzi całą małość, jaka się w nich kryje.

To fragment opisu książki.

Uprzedzam tylko, że jeśli ktoś oczekuje powierzchownego podejścia do tematyki (tj. rozpierduchy, kozaków w egzach i innych popierdółek poniekąd spłycających stalkera i jego pochodne), to się rozczaruje. :)
Czujny

04 grudnia 2014, 16:19

Po przeczytaniu tego wyżej chyba skuszę się na tą książkę. :P
Diegtiarov

04 grudnia 2014, 17:04

Dołożę się do dysputy o czołgach. Postrzelasz to może, ale czym to napędzać? Od pierwszych działań lasu minęło dziesięć lat, znajdź nadające się do użytku paliwo. Szybciej igłę w stoku siana znajda. Choć zastanawiam się czy niektóre artefakty nie generują wyładowań elektrycznych, może udało by się ich użyć jak baterii, ale przerób silnik, gdzie znajdziesz części i mechanika? Krótko mówiąc zasuwaj z buta.

W książce "Łowca z Lasu" piszą, że Czarny rynek posiada działające maszyny, głównie motory. Jednak pomyślcie ile spala motor lub ciężarówka, a ile czołg. Ja bym zszabrował co by się dało, a resztę olał.
Szlam
Survivor

04 grudnia 2014, 19:06

Szlam:Choć zastanawiam się czy niektóre artefakty nie generują wyładowań elektrycznych, może udało by się ich użyć jak baterii

Zasilanie karabinu Gaussa ze S.T.A.L.K.E.R.a działało na takiej zasadzie. Szczątki artefaktów elektrycznych działały jak baterie - może coś takiego (czyt. artefakty elektr.) produkowałaby anomalia w stacji radarowej Vostok? Nadal pozostaje kwestia paliwa, którego jest bardzo mało. Poza tym, funkcjonowanie maszyn tego typu w strefach napromieniowanych pewnie źle by wpłynęło na ich części mechaniczne, a naprawa trwałaby wieki.

Swoją drogą - artefaktów jest mało. Potrzeba ich znacznie więcej niż tylko kilka, o dziwo dostępnych w różnych anomaliach (mowa o Onyxie). Sądzę, że wraz z pomysłami na nowe twory "Lasu" (anomalie), dojdzie więcej rodzajów tych drogocennych przedmiotów.
Diegtiarov

04 grudnia 2014, 19:52

Okej, ludzie zluzujcie poślady. :d Wiem że czołgi nie przejdą, więc dajmy sobie spokój. A książkę może i sobie kupię. Po skończeniu pisania opowiadania z Uniwersum Metro 2033. :)
Kercwil

05 grudnia 2014, 13:05

Chętnie bym przywitał rozbudowane statystyki gracza. Liczba rozegranych bitew, procent gier w Brygadzie, win ratio, kill ratio, uzyskane stopnie we frakcjach, aktualny klan itd.
adin

05 grudnia 2014, 17:56

adin:Chętnie bym przywitał rozbudowane statystyki gracza. Liczba rozegranych bitew, procent gier w Brygadzie, win ratio, kill ratio, uzyskane stopnie we frakcjach, aktualny klan itd.

Jest to jeden z elementów patcha 0.26, który na PTS wchodzi jutro. :)
Czujny

07 grudnia 2014, 08:09

Troche mapy by się przydało powiększyć
J4r3cki123

07 grudnia 2014, 20:11

mam nadzieje że w trybie wolnym będzie głód pragnienie i radioaktywność itd.
FistoPL

08 grudnia 2014, 10:26

FistoPL:mam nadzieje że w trybie wolnym będzie głód pragnienie i radioaktywność itd.

Najprawdopodobniej nie będzie tego o czym piszesz, pomijając radioaktywne strefy.
Czujny

09 grudnia 2014, 17:03

Jestem nowym graczem, coś koło 2 dni.
Zauważyłem że brakuje łącznych statystyk "ogólnych" które zawsze podkręcają grę bo każdy lubi się ścigać i być coraz to lepszym.
można by było dodać, usunięcie do 3 misji dziennie, by poprawić stosunek zrobionych do tych które musimy przeczekać bo nie jesteśmy wstanie ich zrobić.
Zestawy broni do kupienia są jakby dla jednej klasy. z broni długich tylko ak-47n ma zasięg 100 metrów a jest karabinem, brak snajperek :P (co by mnie skusiło do zakupów, jak już zakupy to może jeszcze możliwość podglądu danej broni, zaznaczam ją to zobaczyć jak wygląda do naszej postaci oraz jak wygląda celownik w danej broni(mocno by ułatwiło wybory które nieraz są drogie). To samo z ubraniem fajnie by było zobaczyć jak postać będzie wyglądać. Trochę podchodzi simsami, ale fajnie dobrać stosowne ubranie ^.^

Jak najszybciej wprowadzić dobrze zrobione, nowe tryby. czasami jest też problem że postanowiłem grać na krótki dystans i wrzuca mnie na mapy które mi nie odpowiadają, fajnie by było posiadać jakąś możliwość filtrowania rozgrywki(póki mało osób gra nie będzie to miało sensu)

Czujny:

Najprawdopodobniej nie będzie tego o czym piszesz, pomijając radioaktywne strefy.

Nie róbmy z tej gry dayz ;]

LarczPL:Potrzebny jest kill cam! I to najlepiej przy najbliższym patchu. Jest to nie lada wkurzające kiedy nie wiem gdzie jest sniper lub nawet kilku sniperów celujących na respawn i jak tylko wybiegniesz nie żyjesz. Kampią przy bateriach kampią w krzakach jest ich pełno z SW-98 gine na strzał a mam najlepszy ekwipunek jaki mogę mieć. Kill cam powinien ten problem kamerów rozwiązać. Sam rozbłysk broni przy wystrzale nie spełnia oczekiwań tak samo jak z której strony strzelał sniper. Taka kamera przedstawiająca kolesia który mnie zabił była by napewno przydatna.

uważam to za kompletny debilizm, pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 09 grudnia 2014, 19:41 przez Tadebu, łącznie edytowano 1 raz
Tadebu

09 grudnia 2014, 19:18

Potrzebny jest kill cam! I to najlepiej przy najbliższym patchu. Jest to nie lada wkurzające kiedy nie wiem gdzie jest sniper lub nawet kilku sniperów celujących na respawn i jak tylko wybiegniesz nie żyjesz. Kampią przy bateriach kampią w krzakach jest ich pełno z SW-98 gine na strzał a mam najlepszy ekwipunek jaki mogę mieć. Kill cam powinien ten problem kamerów rozwiązać. Sam rozbłysk broni przy wystrzale nie spełnia oczekiwań tak samo jak z której strony strzelał sniper. Taka kamera przedstawiająca kolesia który mnie zabił była by napewno przydatna.

LarczPL

09 grudnia 2014, 20:44

Z kill-camem absolutnie się zgadzam, rozwiaze to problem pedalskich snajperow, ktorych szczerze nienawidze (tak jak arty w Wocie). Wiadomo by bylo gdzie sie taki delikwent zaczail i mozna by go bylo szybko wyelminowac. W kazdej grze multi w ktora gralem kill-cam byl obecny (BFy, Warface, CoDy, a nawet Garden Warfare).
ragbrok

09 grudnia 2014, 22:53

Żartujecie sobie? Survarium, to nie CoD, BF czy CS.

Nie umiesz się poruszać po mapie, nie znasz jej, nie znasz zatem miejsc gdzie może taki "pedalski" strzelec się czaić. Naucz się, to będzie lepiej.
Czujny

09 grudnia 2014, 23:22

nie wierze w to co czytam: "KILL CAM"!? gdyby to dodali, przestałbym grać. Zgadzam się w 100% z czujnym, to nie jest kolejny cod... I mam nadzieje że jest tutaj dużo takich "snajperów" lub wg mnie po prostu ludzi grających ostrożnie, taktycznie którym brak killcamu odpowiada.

A tekst typu: Sam błysk wystrzału nie wystarcza... raaany... Najlepiej niech dodadzą przeciwników na mapie, wielką zieloną strzałke nad snajperem, gdy najedziesz na nią myszką od razu zabijasz snajpera... Wracaj do garden warfer.

Jak lecisz tylko na przysłowiowy środek mapy rzucić granata i zabić jednego żeby samemu zginąć i tak na okrągło to pomyliłeś tytuły.

Ale do meritum. Nie po to zawitałem do tego tematu.

Przydałoby się w oknie klanowym przy statusach członków "offline/online" dodać kolory. Bo gdy tak latam po tej tablicy szukając kogoś do brygady to nie mogę czasem dostrzec kto jest online a kto offline - przy dużej ilości członków to po prostu jest nieczytelne. A tak widać byłoby jak na dłoni np. zielone - online, czerwone - offline.
MISTYCZNY__KARCZMARZ
Moderator

Aby odpowiedzieć musisz być zalogowany.

Powrót do Pomysły i propozycje