Wasze pomysły i propozycje dotyczące Survarium

Masz pomysł na ulepszenie Survarium? Opisz go w tym dziale!

01 grudnia 2014, 12:02

W tym dziale można podzielić się pomysłami i zgłosić propozycje dotyczące rozbudowy świata MMOFPS Survarium stworzonego przez ukraińskiego dewelopera – Vostok Games. Prosimy o trzymanie się następujących zasad:

Jak najdokładniej opisz swój pomysł.
Pomysł powinien dotyczyć określonego aspektu gry i zawierać konkretne propozycje jego ulepszenia.
Nie chcemy hamować waszej kreatywności, jednak pamiętajcie o ograniczeniach technicznych podczas realizacji konkretnych pomysłów.

Pracownicy Vostok Games regularnie zapoznają się z umieszczanymi w tym dziale propozycjami i starają się w miarę możliwości uwzględniać je podczas prac nad grą, jednak nie odpowiadają za nie i ich nie komentują.
Dalek

01 grudnia 2014, 18:32

Gdyby tylko gra zechciała mi chodzić ( można zobaczyć na mój temat, a wtedy wiadomo o co chodzi ) , zaproponowałbym do trybu PvP ciekawe wydarzenia. Jakie? A chociażby przechodzące stado mutantów. Na mapie pojawiałoby się z 3 sztuki takich trudnych do ubicia stworów ( z mutanta, można by pozyskać na przykład skórę, do sprzedania za sporą ilość srebra ). Co do mapy ,, Stacja Vostok", proponowałbym, aby drużyna, mogła przynieść do niej baterie, dzięki czemu ten team miałby wsparcie ludzi sterowanych przez komputer (wezwanych sygnałem stacji) . Z innych to np. znalezienie niezwykle ważnej części na mapie ,, Kurhan ...", dzięki której można by naprawić czołg. Mam też wiele innych pomysłów, więc jakby co, proszę pisać na e-mail.
Kercwil

01 grudnia 2014, 18:42

W trybie PvP nie będzie żadnych npc'y. Vostok już dawno to potwierdził. Mutantów można spodziewać się w trybach Coop i Freeplay.
Czujny

01 grudnia 2014, 19:06

Ok dzięki za informacje. A co z czołgami? Nie chodzi mi naturalnie o World of Tanks, no ale...
Kercwil

01 grudnia 2014, 19:15

Kercwil:Ok dzięki za informacje. A co z czołgami? Nie chodzi mi naturalnie o World of Tanks, no ale...
Czołgi naprawdę? Według mnie idiotyczny pomysł ;x
xKeiSx

01 grudnia 2014, 19:16

Kercwil:Ok dzięki za informacje. A co z czołgami? Nie chodzi mi naturalnie o World of Tanks, no ale...

Żadnych czołgów. Jak słusznie zauważyłeś, to nie WoT. Będziesz tylko Ty przeciwko potędze Lasu, mutantom i innym graczom.
Czujny

01 grudnia 2014, 19:30

Aha spoko. :p
Kercwil

01 grudnia 2014, 19:31

No co od razu idiotyczny? Po prostu dałem koncepcję i tyle. ;.;
Kercwil

01 grudnia 2014, 19:59

Kercwil:No co od razu idiotyczny? Po prostu dałem koncepcję i tyle. ;.;

Idiotyczny tzn. nietrafiony (przynajmniej w sensie mojego posta). Uniwersum survarium =/= czołgi.
xKeiSx

01 grudnia 2014, 22:10

xKeiSx:

Idiotyczny tzn. nietrafiony (przynajmniej w sensie mojego posta). Uniwersum survarium =/= czołgi.

Koncepcja może i słuszna. Ale raczej mało pożyteczna dla trybu PvP. Poza tym faktem uniwersum Survarium charakteryzuje się walką ludzi z Naturą.
Emto

02 grudnia 2014, 00:12

Kercwil: A co z czołgami? Nie chodzi mi naturalnie o World of Tanks, no ale...

Biedaki w pocerowanych gaciach biegają a tu czołg trzeba zatankować :D (sorki nie mogłem się oprzeć ^^)
_WiLQ

02 grudnia 2014, 06:53

Jednak obiektywnie patrząc gdyby w podobnej sytuacji grupka ludzi znalazła czołg, to na 100% próbowali by użyć choćby jego działa na wrogach. A co my spotykamy w grze ? Czołg, w około pełno skrzynek prawdopodobnie z amunicją... Aż korci żeby spróbować sobie strzelić :)
BiGGestN00B

02 grudnia 2014, 10:15

Miedzian:Jednak obiektywnie patrząc gdyby w podobnej sytuacji grupka ludzi znalazła czołg, to na 100% próbowali by użyć choćby jego działa na wrogach. A co my spotykamy w grze ? Czołg, w około pełno skrzynek prawdopodobnie z amunicją... Aż korci żeby spróbować sobie strzelić :)

To je amelinium, z tego nie wystrzelisz. :/

Poza tym strzelanie z armaty np. 88 do piechoty, to jak walenie do komara za pomocą strzelby. ;)
Czujny

02 grudnia 2014, 10:51

Fajnie by było jakby w trybie co-op i free play był jakiś towarzysz typu pies :) (tak tak "Jestem Legendą")
Można by jakąś kamizelkę mu zakładać z dodatkowym miejscem na artefakt albo apteczkę :)
Ostrzegał by przed mutasami albo coś :)
_WiLQ

02 grudnia 2014, 12:34

Mogli by zrobić zrobić coś z tymi punktami reputacji, ponieważ bardzo dużo ludzi już ma wymaksowane wszystkie 4 frakcje i te punkciki są bezużyteczne, a zawsze można by je zbierać i wymieniać na coś ciekawego.
Przedstawiłem swoją sugestie na angielskim forum, ale nie spotkałem się z większym odzewem.
https://forum.survarium.com/en/viewtopi ... =30&t=5584

pozdrawiam

Incendio

02 grudnia 2014, 13:55

Skoro jest temat "Zbrodnia i kara" to powinien być też temat do zgłaszania przewinień albo chociaż link do tematu "Report Unruly Players" w wersji eng.
BiGGestN00B

02 grudnia 2014, 14:16

K1nGWolF:Fajnie by było jakby w trybie co-op i free play był jakiś towarzysz typu pies :) (tak tak "Jestem Legendą")
Można by jakąś kamizelkę mu zakładać z dodatkowym miejscem na artefakt albo apteczkę :)
Ostrzegał by przed mutasami albo coś :)

W sumie fajny pomysł, szczególnie w trybie wolnym byłoby to fajne.
CenterPL

02 grudnia 2014, 16:58

Jak tak patrzę na to że ,, przeciwnikiem człeka jest las" to sobie myślę o jakby Entach z Władcy Pierścieni których można by dosiadać. :d (wiem, wiem głupi pomysł)
Kercwil

02 grudnia 2014, 17:17

Kercwil:Jak tak patrzę na to że ,, przeciwnikiem człeka jest las" to sobie myślę o jakby Entach z Władcy Pierścieni których można by dosiadać. :d (wiem, wiem głupi pomysł)

Jeśli lubisz czytać, to polecam książkę braci Strugackich "Ślimak na zboczu". Według mnie, to właśnie stamtąd VG czerpało pomysły na grę. :)
Czujny

02 grudnia 2014, 23:03

Zaczynając od podstawowych spraw.
1.1 Nie mamy komunikatu że nasz kolega jest online czy offline. Osoby pojawiają się i znikają. Mały znaczek że dana osoba jest online byłby wskazany

1.2 Nie mamy komunikacji z znajomymi w trakcie meczu. Poza lobby komunikacja nie istnieje. Wielokrotnie ludzie do mnie piszą w trakcie meczu a ja nawet nie wiem o czym.

1.3 Brakuje statystyk postaci. Gram ponad rok czasu i nie wiem kompletnie nic o mojej postaci. Jakie mam k/d. Jaką celność itd. Ta opcja powinna być obowiązkowa.

Teraz coś o klanach....
2.1 Prosta opcja dodawania do znajomych ludzi zawartych na liście klanowej.

2.2 Osoby online powinny byś podświetlone na zielony kolor aby było wiadomo kto gra a kto nie gra. Dodatkowo możliwość zapraszania ludzi do Squadu z poziomu okna klanowego.

2.3 Mecze klanowe to jakaś porażka. Pierwszy mecz jaki udało nam się zagrać było 5vs8. Bo gra automatycznie szuka meczy 8vs8. Brak możliwości ustawienia poziomu wyposażenia postaci. Gra automatycznie szuka byle jakich graczy. Sytuacja może być taka że gracze z poziomem EQ 3 będą grali z graczami z poziomem EQ 15.

2.4 każdy mecz klanowy jest traktowany jak mecz z pierwszego tieru. Po wygraniu dostajemy tylko 1500 rubli za wygraną. Czyli ostatecznie mamy ok 5-6 tysięcy straty.

2.5 Nie mamy informacji o liście klanów, Nie mamy wyszukiwarki klanów. Potencjalny gracz chcący należeć do klanu nie ma nawet pojęcia jak ten klan szukać.

Teraz coś o ekwipunku.
3.1 Każdy gracz nie opiera się na statystykach przedmiotów tylko patrzy na to czy mają item +1 czy magazynek +1. Efektem tego jest że na danym poziomie każdy biega ubrany tak samo. To że jakiś pancerz ma 20 armora więcej nikogo nie interesuje skoro nie ma więcej magazynków. Powinno być zrobione tak że nie ważne co ubierzemy to mamy 5 magazynków. Jedynym współczynnikiem na podwyższenie tej liczby powinien być plecak. Tak samo z przedmiotami. Posiadanie granatów to podstawa w takiej Grze. Więc opcja posiadania granatów powinna być na stałe dopisana do postaci. Posiadamy 1 granat wybuchowy i 2 granaty specjalne. Takie coś jak apteczki, antytoksyny czy pułapki powinny być również zawarte w plecaku.

3.2 zrównoważyć uzbrojenie na równy poziom. Posiadając pancerz z 15 tieru jestem zmuszony grać 3-4 modelami broni. (gdzie gra ma do zaoferowania dużo więcej). Gracz opiera się na kilku modelach. A pewnie wielu by się takich znalazło co z chęcią by pograli bronią z niższego tieru bez konieczności zmiany pancerzy. Powinien być wprowadzony jeden współczynnik obrażeń broni. A broń powinna różnić się penetracją pancerza bądź prędkością pocisku, czy zasięgiem. Przykładem jest BF4. Gdzie każdy karabin danej klasy ma ten sam współczynnik obrażeń. Rozwiązanie jak dla mnie lepsze niż te zawarte w grze.

Teraz coś o broni.....

ZMIEŃCIE CELOWNIK W UZI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!....... Tym strzelać się nie da.........
Emto

Aby odpowiedzieć musisz być zalogowany.

Powrót do Pomysły i propozycje