Ciekawy pomysł na PvE

Masz pomysł na ulepszenie Survarium? Opisz go w tym dziale!

10 kwietnia 2015, 23:09

Mam bardzo ciekawy pomysł, aczkolwiek sprawdzi się on na grze swobodnej.
Jest to chyba jeden z prostszych pomysłów, który bardzo by się sprawdził, no i oczywiście umiejętność młot miałaby zastosowanie.
Ten pomysł opiera się w walce wręcz, że gdy np. uderzymy gościa w rękę ma ją złamaną, a nie zostaje zabity.
To samo tyczy się nogi.
Jednak gdy trafi się w tułów przeciwnika będzie miał wzrok skierowany w dół (oraz będą towarzyszyć odgłosy stękania i bólu) przez np. 3 sekundy oraz w tym czasie nie będzie zdolny do walki (ma to być coś takiego, że przeciwnik trzyma się za klatkę piersiową i jak to miało miejsce w stalkerze, lekki zawrót głowy).

W głowę to tu można zastosować ogłuszenie lub utratę przytomności na 20 sekund, i można okraść tą postać nie zabijając ją przy tym.

Co do umiejętności, można będzie w nią zainwestować 5 punktów z których jeden dodaje, że przeciwnik trafiony w głowę będzie leżał o 5% dłużej na ziemi, co może być dobre podczas wycofywania się od budzącej się ofiary.

Komentujcie co o tym myślicie :)

Pozdrawiam
1923678

11 kwietnia 2015, 00:12

Ja dzisiaj zabiłem z 5 uderzeniem w pięty~fuck logic

Pomysł fajny, coś Idealnego gdy skończy ci się amunicja ale twórcy gry musieli by podzielić ciało ivana na segmenty obszarowe damage(głowa,ręka itd...) i dorobić drzewko.Osobiście czekam na noże.

PS: Dzisiaj trafił mi się mecz że w drużynie przeciwnej grało tylko 3 gości to powiedziałem że urządzimy sobie boks na środku, wszyscy to poparli i tak z 10 min trwała walka na kolby,było to lepszym pomysłem niż w 14 napierać na ich respawn.
Cały

11 kwietnia 2015, 10:19

A ciało nie jest podzielone na części ciała?
Bo nieraz zdarzyło mi się przyklęknąć podostrzałem z powodu zranionych nóg.

Co do noży, właśnie też na to czekam, ciekawe jak to będzie wyglądać.
1923678

11 kwietnia 2015, 12:58

Skok z nożem? Nie, dzięki - fizyka zabije mnie przy lądowaniu, albo wpadnę pod mapę. xD
Ciekawszym pomysłem byłaby możliwość rzucania tymi kosami, bo na niższych poziomach byłaby fajna zabawa.

Pomysł z młotem całkiem fajny, ale jeszcze lepiej byłoby gdyby podczas sesji freeplaya można było podnosić jakieś ciężkie gałęzie/kamyki etc. i wykorzystać je do zabicia/ogłuszenia wroga.
Diegtiarov

11 kwietnia 2015, 13:36

Pomysł dobry, jednak nie chodziło mi po głowie, że mogę sobie ogłuszyć przeciwnika i uciec, chodziło mi oto, że np. idziesz z kumplem i chcesz kogoś okraść, a ofiara nie odda swojego znaleziska za darmo, jak wiemy będzie wprowadzony system karmy, i jak zbyt wielu gości zabijemy to spotka nas jakaś kara lub zostanie wystawiona nagroda za naszą śmierć, i oczywiście nie chcemy zabijać a okradać, czyli mierzymy do ofiary coś mówiąc przez mikrofon: "schowaj broń oraz nie ruszaj się!" i wtedy podchodzisz do niego bliżej i walisz go w głowę z kolby, on upada na ziemie a ty możesz go w tym czasie przeszukać i bezpiecznie się oddalić.
I to wszystko bez zabijania.
1923678

11 kwietnia 2015, 16:19

Pewnie będą podstawowe noże oraz te do rzucania.
Osobiście nie wykluczam że kiedyś zostaną dodane młoty albo pręty zbrojeniowe.

I tak ciało ivana jest podzielone ale dla broni palnych co do walk na pięści sądzę że byłby inny damage,zasięg,itp.
Cały

26 kwietnia 2015, 13:54

Ciekawie zaczęło by być gdyby można było zbierać broń białą np z otoczenia - cegły, kamienie, stare rury, deski etc.

A co do noży to i te do rzucania by się przydały.
WalikCzosnek

26 kwietnia 2015, 17:06

WalikCzosnek:Ciekawie zaczęło by być gdyby można było zbierać broń białą np z otoczenia - cegły, kamienie, stare rury, deski etc.

http://cloud-4.steamusercontent.com/ugc ... 4F17098FE/
Tia... XD
Diegtiarov

29 kwietnia 2015, 12:12

Już widzę jak Ivan rozbiera budynki dla cegieł bo ammo zawsze musi być na +
Cały

02 maja 2015, 13:51

Animacje związane z różnymi tam ranami wiem, że starają się robić, ale jak to wygląda w praktyce to widać pięknie w grze :P

...............................................................................................
Zapraszam! - Kanał YT poświęcony jedynemu, właściwemu uniwersum! https://www.youtube.com/watch?v=gWm_HzDcpEg - EKWIPUNEK STALKERA!
WagonKurde

Aby odpowiedzieć musisz być zalogowany.

Powrót do Pomysły i propozycje