Moja wizja najbliższego rozwoju gry i kilka pomysłów

Masz pomysł na ulepszenie Survarium? Opisz go w tym dziale!

07 marca 2015, 16:34

Moja wizja rozwoju gry na najbliższy czas wygląda mniej więcej tak.

Patch 0.28
-Zrównanie sprzętu do X tier'u
-Przesunięcia w tierach broni
-Początkowe wyposażenie Armii Odrodzenia i Osadników skraju.
-Wyposażanie Włóczęgów i Czarnego Rynku na tiery VI i VII
-Dodanie artefaktów gąbka i szpula, oraz nowego wzoru onyksa.
-Nowy tryb gry poszukiwanie artefaktów.
-Zmiany w anomaliach statycznych

Patch 0.29
-Wyposażenie Włóczęgów i Czarnego Rynku na tiery VII i IX
-Anomalie losowe
-Tryb gry "burza"

Patch 0.30
-Wyposażenie Włóczęgów i Czarnorynkowców na X tier
-Tryby gry dywersja i "znajdź i zniszcz"

Od tego momentu twórcy powinni mieć już spokój z problemami pt. "zmiany w systemach frakcji, anomalii i trybie PvP". Zmiany to moja wizja, twórcy mogą mieć inne podejście, oni lepiej się znają na tworzeniu gier. Jednak myślę że od tego czasu sprawa frakcji i trybu PvP powinna być rozwiązana i na scenę będą mogły wkroczyć wojny klanowe.
Skoro wizje mamy za sobą czas na balans w broniach.

Chce zwrócić uwagę na pewną rzecz. Mianowicie strzelby na obecnym poziome IV i VII. Zakładam że zostają zrównane levelowo, jednak rodzi to problem natury magazynka. Remington i Bajkał mają po 4 pociski, SPAS-12, 8 pocisków, a Baneli M4 Super 90 ma 6 pocisków. To bardzo duża rozbieżność. Więc mam taką propozycje. Przedłużyc nieco obrzyna remingtona do pojemności 6 pocisków. Iżewskie zakłady produkują przedłużki do magazynków rurowych bajkałów, co czyni je pojemniejszymi o 4 pociski źródło poniżej.
http://www.alfacharlie.pl/index.php?opt ... atid=8:bro

Co do wyposażenie prócz zapowiedziane sprzętu proponuje.
Strzelba dla włóczęgów striker, a dla czarno rynkowców proponuje Mosberg 590 (broń na poziomie saigi i vepra)
Włóczędzy pistolet PB 6P9 (ech stare stalkerskie czasy) jako przedmiot rzadki (do dropu).
Czarny Rynek pistolet FN Five Seven. Korzysta z tej samej amunicji co FN P90 użytkownicy tej broni na pewno go polubią. To czynnik X zwany logistyką strzelec nie musi nosić dwóch rodzajów amunicji.

Proponuje pomyśleć nad karabinem maszynowym włóczęgów. Obecnie każda frakcja ma taki jeden (a odrodzeniowcy nawet dwa) Czarno rynkowcy FN Minimi, skraj ma RPK-74M, a Odrodzeniowcy: RPD, PKP Piecznieg. Osobiście proponuje nad PKM lub RP-46(bardziej RP gdyż po wycofaniu był przekazywany bojówką partyzanckim, wiec chyba bardziej pasuje do frakcji).

Co do systemu misji. To prócz poziomów dodałbym, a właściwie przywróciłbym kwestie ubierania się w ekwipunek frakcji dla której ocalały pracuje.

To właściwie tyle.
Szlam
Survivor

07 marca 2015, 17:44

Zastanawia mnie dlaczego priorytetem dla Ciebie jest zrównanie wyposażenia frakcji skoro na chwilę obecną nie ma to żadnego wpływu na immersję płynącą z gry.
Czujny

07 marca 2015, 18:01

Pisałem o tym parę razy mam małą obsesję na punkcie ekwipunku i przedmiotów, po za tym już w zapowiedziach patch'a było z tego powodu parę niezadowolonych osób. w MMORPG fantasy grywałem jako rzemieślnik. To po pierwsze. Po drugie swoje trzy ruble na tryb PvE już wydałem (alias pomysły już napisałem w innych tematach). Po trzecie to co twórcy opisali w ostatnich czterech dziennikach wygląda na zadowalające, więc z opinią na ich temat się wstrzymam.
Szlam
Survivor

07 marca 2015, 19:21

Szlam:Korzysta z tej samej amunicji co FN P90 użytkownicy tej broni na pewno go polubią. To czynnik X zwany logistyką strzelec nie musi nosić dwóch rodzajów amunicji.

Nie wiem czy coś się w tej kwestii zmieniło, ale ta sama amunicja niejednokrotnie kosztowała mnie życie. Na niższych poziomach nie ma się zbyt wielu magazynków. Niejednokrotnie więc brakowało mi amunicji, nawet podczas potyczki z kimś, naturalnym odruchem jest więc wyciągnięcie broni bocznej a tu lipa bo ma 0/0 :). Po prostu bezpieczniej jest nosić paczkę innego kalibru.
Szlam:
a dla czarno rynkowców proponuje Mosberg 590 (broń na poziomie saigi i vepra)

Jaką to może stanowić konkurencję dla strzelb z magazynkiem pudełkowym? ;)
RezidentJugoslavije

08 marca 2015, 16:56

Nie wiem czy coś się w tej kwestii zmieniło, ale ta sama amunicja niejednokrotnie kosztowała mnie życie. Na niższych poziomach nie ma się zbyt wielu magazynków. Niejednokrotnie więc brakowało mi amunicji, nawet podczas potyczki z kimś, naturalnym odruchem jest więc wyciągnięcie broni bocznej a tu lipa bo ma 0/0 :). Po prostu bezpieczniej jest nosić paczkę innego kalibru.

To są właśnie dwie strony medalu. Jeśli masz np. Cyprysa i Makarowa masz jeden typ amunicji, co przekłada się na większą ilość kul do broni głównej, z drugiej strony jak zużyjesz całą pulę to w broni bocznej nie masz amunicji.

Jaką to może stanowić konkurencję dla strzelb z magazynkiem pudełkowym? ;)

Obecnie Vepr i Saiga mają po 8 pocisków, czyli tyle co SPAS-12, i o 2 więcej niż Baneli M4 Super 90. Nie ma też ulepszeń do rozmiarów magazynków, więc tu nie ma jakiejś tam przewagi. Przy czym pompka NeoStead 2000 ma dwanaście pocisków, wiec może ją dadzą jako taką broń(niektóre bronie mają zwykłą wersje, oraz wersje premium). Główny problem polega na tym, że: Remington 870, Mosberg 590 i NeoStead 2000 to pompki. Co przekłada się na niższą szybkostrzelność są modyfikatory "szybkostrzelność" i "wprowadzenie naboju do komory", ale najczęściej jak nie zdejmiesz celu pierwszym strzałem, możesz nie mieć drugiej szansy.
Szlam
Survivor

Aby odpowiedzieć musisz być zalogowany.

Powrót do Pomysły i propozycje