JimmyGT86 - moje pomysły i propozycje.

Masz pomysł na ulepszenie Survarium? Opisz go w tym dziale!

20 grudnia 2014, 23:21

Witajcie!

Mam kilka przemyśleń oraz uwag i zamierzam tutaj się nimi dzielić.

K.I.L.L.C.A.M.
Wydaje mi się, że "Killcam" nie będzie dobrym pomysłem. Przyznaje, że sam miewam takie sytuacje gdzie snajper żyć mi nie daje, z tym że dla mnie to żaden problem gdyż osobiście odbieram to jako dodatkowe "wyzwanie". Nikt nie powiedział, że będzie łatwo i takie sytuacje będą się powtarzały. Pozwolę sobie zacytować:
"Naucz się, to będzie lepiej!"
Właśnie w tym miejscu chciałbym podkreślić, że nikt Cię nie zmusza abyś grał w Survarium.
Spójrz na to z innej strony, czułbyś się źle z tym, gdybyś to Ty był najlepszym snajperem, którego nikt nie widział, o którym nikt nic nie wie..? Osobiście nie miałem sytuacji w której po "respawn" znalazłem się na celowniku snajpera.

P.I.E.S.
Pomysł psa w co-op czy free play, jak najbardziej mi się podoba. A jakby wyglądała sprawa psa w obecnym trybie gry? Widziałem coś podobnego w innej grze, gdzie po X serii zabójstw gracz mógł przywołać Szarika.

L.A.S.
Ktoś napisał m.in. że esencją gry będzie eksploracja oraz stawanie oko w oko z Lasem. Może warto pomyśleć nad przyrodą - otoczeniem, dodać coś aby stała się groźniejszym przeciwnikiem. Wydaje mi się, że obecne anomalie są trochę słabe.. Może warto dodać mniej widoczne anomalie, które co mecz zmieniają swoje położenie. Obecnie każdy wie gdzie one są i co robią, dlatego uważam że nie są głównym zagrożeniem czy elementem zaskoczenia.

H.A.N.D.E.L.
Przekazywanie itemów.. Osobiście nie odczuwam takiej potrzeby. Dużą satysfakcje mam z tego, że sam musiałem o wszystko zadbać czy też zdobyć. Zastanawiałem się nad handlem między graczami i prawdę mówiąc sprawa nie jest prosta.

Z jednej strony:
Handel znacznie ułatwi grę - zarówno start jak i dalszą przygodę. Sytuacja gdzie gracz wykorzysta handel do rozwoju swojej postaci, jest jak najbardziej w porządku.
Jednak obawiam się o to, że prędzej czy później handel stanie się głównym źródłem dochodu. Możliwe, że pewne osoby wyjdą z założenia, że bardziej im się opłaca handlować niż grać. Nie chciałbym aby doszło do takiej sytuacji gdzie ludzie zamiast wspólnie grać, będą mieli Cię gdzieś bo pieniądz jest ważniejszy. Może trochę wyolbrzymiam, więc ujmę to inaczej..

Z drugiej strony:
Twórcy gier starają się jak mogą zabezpieczać swoje produkty i ich elementy - prawnie.
Nie pakuję wszystkich do jednego worka, lecz nie od dziś wiadomo, że jesteśmy całkiem dobrzy w kombinowaniu. Do czego zmierzam? Do aukcji internetowych gdzie są bardzo popularne aukcje na których można kupić czas, który był potrzebny do zdobycia danego przedmiotu, czy waluty. Mało tego, śmiało mogę powiedzieć, że to jest mój czas i moje osiągnięcia więc mogę z nimi robić co chce. To zrozumiałe. Biorąc pod uwagę fakt, że gra jest darmowa a jej dochód, czy wsparcie bierze się z zakupu złota i konta premium, trzeba właśnie szczególnie uważać na rozwiązania opcji handlu. Oczywiście, że jestem dobrej myśli i wierzę, że Twórcy Survarium znajdą optymalne rozwiązanie, aby dogodzić osobą będącym za i przeciw temu.

Na koniec pozwolę sobie zacytować:
"Kto kombinuje ten żyje, taniej kupię, drożej sprzedam.."

K.O.M.U.N.I.K.A.C.J.A.
Wiele języków może namieszać, jest to powodem braku reakcji ze strony graczy innej narodowości. Kiedyś grałem w WarThunder i była tam opcja wyboru komunikatów, typu: atakujcie cel X, brońcie naszą bazę czy potrzebuję wsparcia - obojętnie kto wydawał komendę, to każdy słyszał czy widział ją w swoim języku. Może warto przyjrzeć się temu rozwiązaniu?

F.R.I.E.N.D.L.Y. F.I.R.E.
Przyznaję się, że czasem gdy jest prawdziwa bitwa to miewam problemy z odróżnieniem, kto jest kto. Bywało, że do swojego strzeliłem. Mój błąd. Jednak większym problemem jest wielokrotna zemsta. Rozumiem, ja go zabiłem, on mnie - spoko, daliśmy sobie po razie i czas wracać do gry. Jednak nie zawsze tak jest, bywają tacy co po tej sytuacji mają mnie za wroga numer jeden aż do samego końca rozgrywki. Sądzę, że odpowiednim rozwiązaniem byłoby dopuszczenie do jednej zemsty. Gdyby natomiast to się wciąż powtarzało, proponuję wydłużać drugiej osobie czas respawnu.

T.D.M.
Czytając opinie o TDM, przyszło mi do głowy kilka pomysłów.
Jednak na wstępie wspomnę o tym, co ludzie napisali - jest kilka ciekawych rozwiązań.

Podoba mi się pomysł map dedykowanych:
- może szybciej będzie zrobić drugą wersję mapy z ograniczeniem dostępu do miejsc idealnych dla snajpera?

Ciekawa jest również opcja wyboru rozgrywki:
- tylko weźmy pod uwagę, że obecna ilość graczy sprawia, że każda zmiana trybu rozgrywki spowodowałby dłuższe oczekiwanie.

Można zwiększyć liczbę miejsc odrodzenia i zmniejszyć czas meczu - "szybko i dynamicznie"?
- to chyba nie sprawiłoby większych trudności, także na szybko można by to wprowadzić. Pytanie tylko, ile osób popiera ten pomysł? Może warto zrobić sondę, ankietę..?

Mimo wszystko, nie zapominajmy, że to wciąż wersja beta. Póki co nie narzekam na aktualizacje i czas wydawanych usprawnień a całość według mnie jest w miarę dobrze dopracowana. Nadejdzie czas, nadejdą pozytywne zmiany (jakość). Jestem cierpliwy.

Według mnie, najprostszym sposobem na zaspokojenie graczy, będzie dodanie kilku map. Twórcy zyskają na czasie i będą mogli spokojnie dopracować obecne projekty związane z grą. Jak nie mają czasu to pomogę, użyczcie edytor map a podeślę kilka pomysłów.

A.N.K.I.E.T.A.
To ma sens?
Na głównej stronie albo na forum każdy zobaczyłby "top 10 pomysłów" i ludzie by na nie głosowali. Gracze sami by decydowali co chcą a czego nie.
Chyba jesteśmy dla Twórców najważniejsi..?
Można dołożyć: aby wziąć udział w ankiecie, musisz mieć ciągłość konta premium przez minimum miesiąc.

R.Ó.W.N.E. S.Z.A.N.S.E.
Może warto zastanowić się nad dodatkową opcją "doboru umiejętności"?
Działało by to na zasadzie statystyk, które dają ocenę ogólną stylu gracza, zaś ta składa się z:
-celności, uwzględniając umyślne wpakowanie magazynka w niebo
-stosunek zabójstw do śmierci
-typ broni z której najczęściej gracz korzysta
-aktywność podczas meczu
-przebyty dystans
-friendly fire

Pozwoli nam to na grę z kimś, kto gra podobnie jak my - wyrównanie szans. Jeżeli nie będzie graczy online z podobnymi umiejętnościami, gra automatycznie poszuka "podobnych" graczy, oczywiście z wyższego poziomu. Gdyby ktoś chciał zresetować statystyki, to podstawą jest ciągłość konta premium przez miesiąc czasu oraz 10000 złota. Można to ponawiać co kwartał.

N.O.W.A. M.A.P.A.
Mam kolejny pomysł, jeśli chodzi o dodatkową mapę. Prawdę mówiąc, pomysł powstał po obejrzeniu filmu. Zapewne znajdą się osoby, które widziały film pt. "Więzień Labiryntu".
Także wszystko jasne, więc co sądzicie o tym? Ogromny labirynt świetnie by się nadał na prawdziwy Death-Match. Nie drużynowy. Oczywiście nie może to być wierna kopia, chodzi o sam pomysł.

Proponuję na początek kilka wersji labiryntu, aby nie było łatwo. Później Twórcy opracują system zmieniającego się labiryntu podczas rozgrywki - tak, dokładnie.. sami zobaczycie, 3 minuty temu było tu przejście a teraz nie ma.. Może być ciekawie.

Labirynt już w filmie był wystarczająco "zarośnięty" także idealnie pasuje do fabuły.
Można dodać (zamiast dozorców) jakieś anomalie czy mutanty, tak aby trzymało się to Stalkera (Kontroler pasowałby idealnie).

Właśnie, co do anomalii. Widzieliście film pt. "Igrzyska Śmierci: w Pierścieniu Ognia" ?
Była tam ciekawa opcja mgły.

P.R.O.F.I.L.
Dokładnie jak napisał "bike123"
Warto wprowadzić opcję wyboru profilu przed rozgrywką. Nie wiemy jaka mapa nas zaskoczy, także warto mieć wybór. Pierwsze minuty gry mają duże znaczenie.
JimmyGT86

Aby odpowiedzieć musisz być zalogowany.

Powrót do Pomysły i propozycje